VA „Caritas“ paramos koncertas kviečia padėti vaikams užaugti

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ 2017 m. lapkričio 12 d. 18 val. visus, norinčius daryti gera, kviečia į tradicinį paramos koncertą „Degu kaip žvakė“ Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Šiemet surinktos lėšos bus skiriamos Vilniaus arkivyskupijos parapijų „Caritas“ vaikų dienos centrams, kuriuose vaikai kasdien ruošia pamokas, valgo, žaidžia ir mokosi socialinių įgūdžių. Ne visose šeimose vaikams pakanka šilto maisto, tinkamų drabužių, galimybių ugdytis, o svarbiausia – meilės. Todėl visuomenės parama yra labai reikalinga.

Šiuo metu Vilniaus arkivyskupijos parapijose „Caritas“ dienos centrus lanko 423 vaikai iš 239 šeimų. Dienos centrą vaikai paprastai ima lankyti nuo pirmųjų mokyklos klasių ar dar anksčiau. Užaugę jaunuoliai neretai lieka savanoriauti dienos centre, kurį lankė vaikystėje. Kuo anksčiau vaikai gauna tokią pagalbą, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks išugdyti reikiamas vertybes, suformuoti įgūdžius, o tai leis jiems įsitvirtinti gyvenime. Ypač mažuose miesteliuose dažnai tai yra vienintelė vieta, kur vaikai gali susitikti, saugiai leisti dieną. Čia augantiems vaikams dažnai trūksta ne tik pramogų ir galimybių tobulėti, bet kartais – elementariausių dalykų: drabužių ir maisto.

Jau ketvirtus metus prie VA „Caritas“ pagalbos darbų prisideda LRT televizija, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir žymūs klasikinės bei populiariosios muzikos atlikėjai, savo talentą dovanojantys geriems darbams. Paramos koncertą „Degu kaip žvakė“ globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas

Koncerte žiūrovai išvys klasikinės muzikos grandus ir naujus talentus, kurie suvienys jėgas tam, kad vaikai augtų laimingesni. Projekte „Degu kaip žvakė“ pirmą kartą dalyvaus žinomi solistai Asmik Grigorian, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas jaunesnysis. Koncerte dalyvaus ir ištikimai prisijungiantys Liudas Mikalauskas, Evelina Sašenko, Viktorija Miškūnaitė, Kristina Žaldokaitė, taip pat gitaristas Martynas Kuliavas su grupe ir jaunieji talentai – Justas, Julius ir Greta Maknickai. Koncerto dirigentas – Modestas Barkauskas, meno vadovas – Donatas Katkus.

Prisidėti prie Lietuvos vaikų ateities galite įsigydami paramos koncerto „Degu kaip žvakė“ bilietą arba jau dabar aukodami trumpuoju numeriu 1454, auka – 2 Eur (aukoti šiuo numeriu galima iki lapkričio 12 d.). Bilietus galima įsigyti internetu, www.bilietai.lt svetainėje, taip pat visose Bilietai.lt prekybos vietose. LRT televizijos tiesioginės transliacijos metu žiūrovai galės aukoti siųsdami SMS žinutę arba skambindami trumpuoju numeriu 1454, auka – 2 Eur.

Už bilietus gautos lėšos ir tiesioginės LRT transliacijos metu žiūrovų paaukoti pinigai bus skirti vaikų dienos centrams parapijose, jau esamoms veikloms išlaikyti ir naujoms kurti. Parapijose veikiantys dienos centrai išsilaiko iš valstybės ir žmonių paaukotų lėšų. Deja, jų visoms veikloms neužtenka. Dalis šių centrų yra „Už saugią Lietuvą“ kampanijos dalis.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ – viena didžiausių pagalbą žmonėms teikiančių organizacijų Lietuvoje. Per praėjusius metus socialinę, psichologinę ir dvasinę pagalbą mūsų centruose gavo 17 659 žmonės, dar 2 288 žmonės kreipėsi pagalbos į Vilniaus arkivyskupijos parapijų bendruomenes.

Daugiau informacijos www.vilnius.caritas.lt arba tel.: 8 679 83 218 – Žavinta Pašiulevičė, el. p.: zavinta@vilnius.caritas.lt