Sukurta speciali programėlė Vilniaus piligrimams

Piligrimai, plūstantys į Nacionalinį gailestingumą kongresą, gali pasinaudoti nauju įrankiu, kuris padeda suplanuoti savo maršrutus Vilniuje, – programėle „Vilniaus piligrimas“. Apie jos idėją, pagrindines funkcijas ir ateities planus kalbėjomės su Vilniaus piligrimų centro vadove Inesa Čaikauskiene.

Kaip kilo mintis sukurti programėlę?

Kadangi dabar mūsų pasaulis yra išmanus ir daug naudingos informacijos yra mūsų telefonuose, pagalvojome, kad piligrimai jau nebekeliauja su lazdomis ir su žemėlapiais galvoje. Keliaudami žmonės dažnai ieško informacijos savo išmaniuosiuose įrenginiuose, todėl mes sekdami šio pasaulio tendencijomis sukūrėme šią programėlę, kad žmonės galėtų keliauti paprastai, šiuolaikiškai, susirasti visą reikiama informaciją atvykę į Vilniaus miestą, galėtų tiesiog sėdėdami namuose ant sofos atsisiųsti programėlę, išnagrinėti kokios yra Vilniaus piligriminės vietos, pabandyti pakeliauti telefonu ar planšetiniu kompiuteriu.

Kokios yra pagrindinės programėlės funkcijos?

Pirmiausia žmonės gali naudotis žemėlapiu ir keliauti, jeigu turi internetą. Jie gali pasiskaityti apie visas vietas, kuriose yra, tad jiems nereikia gido, jeigu jo neturi. Taip pat yra garso įrašų lietuvių ir anglų kalbomis, ten pateikiama visa informacija. Garso įrašai skirti tiems, kurie galbūt nemėgsta skaityti, todėl gali tiesiog klausytis, ką kalba žmonės, įrašę programėlės tekstus. Taip pat galima žymėti savo mėgstamiausias vietas, viską kelti į feisbuką . Ji labai interaktyvi, žmogus kitiems gali parodyti, kur jis keliauja, tokiu būdu platindamas informaciją.

Kokia svarbiausia praktinė informacija ieškantiems?

Programėlė yra nemokama. Svarbu pažymėti tai, jog kol kas ji skirta tik Apple įrenginiams: planšetiniams kompiuteriams ir telefonams. Operacinėje sistemoje Android ji pasirodys maždaug po dviejų savaičių. Ieškant programėlės svarbu atkreipti dėmesį į telefono nustatymus. Jei nustatymai yra lietuviški, ji vadinsis „Vilniaus Piligrimas“, jeigu angliški –  Vilnius pilgrim.

Kaip manote, ar ši programėlė bus paklausi?

Pamatysime! Iš tikrųjų mes labai laukiame, kad žmonės kuo greičiau ją išbandytų ir kad kuo daugiau žmonių ją bandytų. Labai laukiame objektyvios kritikos. Programėlė yra pakankamai didelės apimties ir turi didelį informacijos kiekį, mums būtų labai naudinga išgirsti apie ją atsiliepimų, kad galėtume iš karto kurti atnaujinimus, kai jų reikės. Taigi tikrai labai kviečiame visus naudoti šią programėlę  ir teikti informaciją pilgrimai@vilnensis.lt .

Kokia šios programėlės tikslinė auditorija?

Tikslinė auditorija yra visi žmonės, kurie turi išmaniuosius įrenginius ir nori pažinti Vilnių. Tie, kurie dažnai neturi laiko ir planuoja čia ir dabar keliauti po Vilnių, po vieną ar su šeima, sužinoti apie pačius svarbiausius piligriminius objektus, bažnyčias. Taigi naudotojų laukas yra platus — nuo jauno  iki vyresnio amžiaus žmogaus, — jeigu tik naudojasi išmaniuoju įrenginiu.

Kas yra šios programėlės kūrėjai?

Bažnytinio paveldo muziejus ir Vilniaus piligrimų centras.