Kviečiame užsukti į Benamio prakartėlę

Vilniaus Katedros aikštėje jau stovi vilniečiams įprasta prakartėlė su gerai pažįstamomis figūromis. Tačiau visai šalia, L. Stuokos-Gucevičiaus gatvėje, duris atvėrė visiškai kitokia prakartėlė – vieta, kur Dievo Sūnus galėtų gimti šiandien – tai Benamio prakartėlė.

Vilniaus arkivyskupijos Carito iniciatyva įprasta prakartėlė buvo įvilkta į šiandienos rūbą. Ši akcija – tai bandymas įsivaizduoti Dievo Sūnaus gimimą šių dienų pasaulyje ir atkreipti miesto gyventojų ir svečių dėmesį į socialinio skurdo realybę. Tai ir kvietimas padėti pastogės netekusiems žmonėms.

Šv. Kryžiaus namų kieme Benamio prakartėlę galima aplankyti iki 2018 m. sausio 7 d., Viešpaties Apsireiškimo (Trijų Karalių) iškilmės. Kiekvieną dieną nuo 18 val. čia galima įsigyti VA Carito Laikinųjų namų gyventojų medžio ir tekstilės dirbinių.

Ką reiškia virš prakartėlės esantis užrašas „+ C + M + B + 2018“?

„+ C + M + B +“ – tai Trijų išminčių, aplankiusių gimusį Mesiją, vardų – Kasparo, Melchioro ir Baltazaro – lotyniškoji santrumpa. Šios raidės užrašomos ant durų staktos kartu su Naujųjų metų skaitmenimis. Pašventinta kreida užrašytos raidės nurodo ir lotyniško maldavimo Christus Mansionem Benedicat (Tepalaimina Kristus šią buveinę) sutrumpinimą.

Ant Benamio prakartėlės šis užrašas įgyja dar vieną prasmę: Caritas + Miestas + Benamiai + 2018.

Kaip galiu prisidėti?

Padėti galite pinigine auka paremdami VA Carito Laikinųjų namų, esančių Šv. Stepono g. 35, išlaikymą. Jūsų auka bus skirta Laikinųjų namų langams pakeisti. Aukoti galite:

  • skambindami trumpuoju numeriu 1454 (skambučio kaina – 2 Eur);
  • pervesdami pinigų į VA Carito sąskaitą LT36 7044 0600 0578 6470;
  • įsigydami Laikinųjų namų gyventojų medžio ir tekstilės dirbinių, kurie yra platinami prie Benamio prakartėlės kiekvieną vakarą nuo 18 val.

TV3 Žinių reportažas apie Benamio prakartėlę.

Daugiau informacijos galite rasti čia.