Keliauti pas Trakų Dievo Motiną kviečia „Magnificat vaikams“ knygelė

Leidykla „Magnificat vaikams“ pristato interaktyvią 7–12 metų vaikams skirtą istorinę pažintinę knygelę „Dvi karūnos“, pasakojančią Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo istoriją. Lietuvoje yra švenčiamas Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-asis jubiliejus.

Knygelės „Dvi karūnos“ kūrybinė grupė – tai krikščioniško žurnalo „Magnificat vaikams“ redaktorė Inesa Vaitkūnaitė, menotyrininkė Jolanta Stupelytė, Bažnyčios istorikas dr. Liudas Jovaiša bei dailininkė Justina Pakalnytė.

Knygelės siužetas atskleidžia istorinius garsiojo Trakų Dievo Motinos paveikslo aspektus, susijusius su kunigaikščio Vytauto ir visos Lietuvos krikštu. Viduramžiais atkeliavęs iš krikščioniško Bizantijos pasaulio, Dievo Motinos paveikslas liudija krikščionybės šaknijimąsi mūsų šalyje.

Kelios istorinės siužetinės linijos susipina su šiandiena: knygelėje veikiantys personažai – trys vaikai – palėpėje atranda protėvių skrynelę su Trakų Dievo Motinos paveikslėliu ir, sekdami jo istorijos pėdsakais, atskleidžia istorines paveikslo peripetijas. Vaikai supažindinami su piligrimystės tradicija ir, drauge su seneliu, patys surengia piligriminę kelionę į Trakus.

Greta knygelės siužetinio pasakojimo vaikai ras daug lavinamųjų užduotėlių, kurios skatins skaityti ir smalsauti, o publikuojamas Trakų Dievo Motinos paveikslas mokys vaikus megzti dvasinį santykį su Dievo Motina ir Jėzumi.

Knygelę nuo gruodžio 3 d. galima įsigyti visuose krikščioniškuose knygynuose, „Magnificat“ redakcijoje (M. K. Paco g. 4, Vilnius) ir elektroninėje parduotuvėje www.magnificat.lt/preke-kategorijos/vaikams/.

„Magnificat vaikams“ informacija

www.magnificat.lt