Katalikiški leidiniai ir susitikimai Vilniaus knygų mugėje 2019

2019 m. vasario 21–24 d. jubiliejinį kartą knygos mylėtojus į sostinę sukvies Vilniaus knygų mugė „Po dvidešimties metų“, vyksianti Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius). Tarp parodoje dalyvaujančių leidyklų ir kultūros institucijų bus galima rasti ir katalikiškų leidyklų bei leidinių. 

Toliau pateikiame katalikiškos tematikos leidinių pristatymus ir diskusijas, atrinktus iš visų mugės renginių. Taip pat nurodome, kuriose salėse ir stenduose bus galima įsigyti katalikišką literatūrą ar su ja susipažinti.

KATALIKIŠKŲ LEIDYKLŲ IR ŽINIASKLAIDOS STENDAI:

„Katalikų pasaulio leidiniai“ mugėje lankytojų lauks 5 parodų salėje (stendo numeris 5.D29).

Labdaros ir paramos fondas „Bažnyčios kronika“ kviečia apsilankyti stende 3 parodų salėje (stendo numeris 3.11). Fondo stende lauks katalikiškos žiniasklaidos atstovai.

„Magnificat leidinių“ skaitytojai laukiami 5 parodų salėje (stendo numeris 5.D08).

Žurnalų „Naujasis Židinys-Aidai“ ir „Artuma“ stendai bus įsikūrę 5 salėje (stendų numeriai 5.D13 ir 5.D12).

Bažnytinio paveldo muziejus lankytojų lauks 3 parodų salės stende 3.08.

 

KATALIKIŠKŲ LEIDINIŲ PRISTATYMAI IR DISKUSIJOS:

KETVIRTADIENIS, vasario 21 d.

12.00, konferencijų salė 5.5
„Ką daryti su savo gyvenimu?“ Casey Cole ofm knygos „Pašaukimas. Kas nutinka pasakius Dievui „Taip“ pristatymas ir diskusija. Dalyvauja Antanas Blužas OFM, Edvinas Jurgutis OFM, Rimas Šapauskas, Kristina Trinkūnaitė. (Magnificat)

17.00, konferencijų salė 5.2
Knygos „Nežinojimo debesis“ pristatymas. Dalyvauja kun. Ričardas Doveika, t. Kazimieras Milaševičius OSB

, Ridas Jasiulionis. (Katalikų pasaulio leidiniai)

18.00, konferencijų salė 5.5
Diskusija „Humoras bažnyčioje: ar mokame pasijuokti iš savęs?“ Dalyvauja Gabrielius E. Klimenka, Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, Algimantas Gudaitis, Simonas Bendžius. (Labdaros ir paramos fondas Bažnyčios kronika)

PENKTADIENIS, vasario 22 d.

14.00, rašytojų kampas
Juliaus Sasnausko knygos „Kraujomaiša“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Giedrė Kazlauskaitė, Mikalojus Vilutis, Vytautas Ališauskas. (Odilė) 

15.00, konferencijų salė 1.3
Devyniolikos Lietuvos ir Ukrainos mokslininkų parengtos monografijos „Kultūrų kryžkelė. Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas“ pristatymas. Dalyvauja Alfredas Bumblauskas, Darius Baronas, Genutė Kirkienė, Salvijus Kulevičius. (Vilniaus universiteto leidykla) 

17.00, konferencijų salė 3.1
Diskusija „Dialogo prasmės beieškant“. Dalyvauja Vytis Turėnas, Andrėja Siliūnaitė, Andrius Dunčia, Linas Braukyla. (Labdaros ir paramos fondas Bažnyčios kronika) 

17.00, konferencijų salė 1.3
Diskusija „Katalikybė ir laisvė: sąjungininkės ar konkurentės?“ Samuelio Greggo knygos „Katalikybė ir laisvė: argumentai už apribotą valdžią, laisvą ekonomiką ir religijos laisvę“ pristatymas. Dalyvauja Andrius Navickas, vysk. Kęstutis Kėvalas, Laurynas Peluritis, Donatas Puslys. (Aštuntoji diena) 

19.00, konferencijų salė 3.1
Diskusija „Priklausomybė – paradoksali meilės trūkumo liga“. Knygos „Nepasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią“ (sud. Kęstutis Dvareckas, Justina Kymantienė, Andrius Navickas) pristatymas. Dalyvauja sudarytojai, Vilma Andrejauskienė. (Aštuntoji diena) 

ŠEŠTADIENIS, vasario 23 d.

11.00, konferencijų salė 5.5
Knygų „Šventoji žemė“ pristatymas. Dalyvauja Jūratė Grabytė, arkivysk. Lionginas Virbalas, Mantas Kuraitis, Regina Atkočiūnaitė. (Magnificat, Terra Publica) 

15.00, konferencijų salė 5.3
Popiežius Pranciškus ir Marco Pozza „Ave Maria“. Dalyvauja vysk. Darius Trijonis, Vytautas Ališauskas, Donatas Puslys. (Katalikų pasaulio leidiniai) 

15.00, konferencijų salė 3.2
Gintauto Vaitoškos knygos „Homoseksualumas: ko nebeleidžiama pasakyti? Psichologiniai, moraliniai, medicininiai ir sociologiniai potraukio tai pačiai gimčiai aspektai“ pristatymas. Dalyvauja autorius, kun. br. Arūnas Peškaitis OFM, Giedrius Markevičius. (Labdaros ir paramos fondas Bažnyčios kronika) 

17.00 val., Vaikų scenos programa/4 salė/
Leidinio vaikams ,,Bitutė“ personažų susitikimas su skaitytojais.
Dalyvauja Laurynas Būda, Bitutė ir jos draugai. (Labdaros ir paramos fondas Bažnyčios Kronika)

18.00, konferencijų Salė 3.2
Brolio Jordano kronika. Serijos „Pranciškoniški šaltiniai“ pristatymas. Dalyvauja kun. br. Andrius Nenėnas OFM, Julius Sasnauskas, Ona Daukšienė. (Katalikų pasaulio leidiniai) 

19.00, LRT salė / 5.1
Algirdo Toliato knygos „Šeštas jausmas yra pirmas“ pristatymas. Dalyvauja autorius, Andrius Navickas, Valerijus Šerelis, Donaldas Kajokas. (Tyto alba) 

20.00, konferencijų salė 1.2
Knygos „Misijų stotelės. Lietuvių misionierių šimtmečių kelias. Antano Saulaičio SJ kolekcija“ (sud. Alina Pavasarytė) pristatymas. Dalyvauja sudarytoja, kun. Antanas Saulaitis SJ, Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, Eglė Andrejevaitė. (Bažnytinio paveldo muziejus) 

SEKMADIENIS, vasario 24 d.

11.00, konferencijų salė 5.5
Diskusija „Ką reiškia atminti savo kankinius? Popiežiaus vizito aidai“. Dalyvauja Paulius V. Subačius, Danutė Gailienė, Arūnas Streikus, Ilona Valujevičienė. (Labdaros ir paramos fondas Bažnyčios kronika) 

Visa Vilniaus knygų mugės programa