Jaunimo simpoziumas Krokuvoje: su jaunimu ir tais, kuriems rūpi jaunimas

Spalio 20–23 dienomis Krokuvoje vyko Jaunimo simpoziumas „Kelkis! Kristus tave šaukia“, kurį organizavo Europos vyskupų konferencijų taryba (CCEE) ir Krokuvos arkivyskupija. Renginyje dalyvavoo 150 delegatų iš beveik 30 Europos šalių – dešimtys jaunų ir su jaunimu dirbančių žmonių, 17 vyskupų, virš 40 kunigų. Visus vienijo troškimas susitikti ir išgirsti jauną žmogų, kartu su juo keliauti ir bendradarbiauti.

Renginys tapo išskirtine proga darkart išgirsti ir užtvirtinti popiežiaus Pranciškaus apaštališkame laiške jaunimui „Christus vivit“ pagarsintas žinutes, apmąstyti jas Europos kontekste, kartu ieškoti įtikinamų, veiksmingų, autentiškų būdų, kad šios žinutės taptų įgalinančios ir keičiančios jauno žmogaus bei jį palydinčiųjų kasdienybę.

Krokuvos arkivyskupijos spaudos tarnybos nuotrauka

Konferencijos atidaryme nuoširdžiai ir rūpestingai įžvalgomis apie jauną žmogų, jo iššūkius, troškimus bei Bažnyčios kelionę link ir su juo dalijosi Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro (VAJC) vadovė Kristina Trinkūnaitė.

„Kai skaičiau sinodinio kelio Lietuvoje jaunuolių pasisakymus, vienas iš dažniausiai skambančių žodžių buvo TEISIMAS. Geras klausimas mums: kaip atrodo mūsų bendruomenės, jei į jas atėję žmonės jaučiasi teisiami. Tiesą pasakius, tokias įžvalgas turėjo ne tik nuo Bažnyčios nutolę jaunuoliai, bet ir tie, kurie aktyviai dalyvauja jos veikloje. Mūsų karta yra vadinama „open generation“. Daug jaunuolių yra atviri įvairiems eksperimentams su jų gyvenimais, nes šiuo metu pasaulis duoda daugybę pasirinkimo galimybių, jie nori išbandyti, nori patirti. Net sakyčiau, kad tai yra normalu, ypač jei šeima nepadėjo tvirto vertybinio pagrindo po kojomis. Kai jaunas žmogus ateis patyrinėti į Bažnyčią, turime būti pasiruošę jį sutikti su įvairiomis jo patirtimis gyvenime. Tačiau vienintelis svarbus klausimas, ar mes turėsime pakankamai atvirumo ir Kristaus meilės? Ar mes turėsime pakankamai meilės neteisti?“ – dalijasi Kristina.

Keturias dienas trukusiame simpoziume daug laiko skirta jaunų žmonių liudijimams. Tai proga išgirsti, kuo gyvena jaunas žmogus skirtingose Europos šalyse, kaip Bažnyčia jose atliepia jauno žmogaus poreikius, kas jaunuoliui padeda, o kas trukdo susitikti Kristų. Diskusijų grupelėse atvirai ir nuoširdžiai dalytasi asmeninėmis patirtimis apie didžiausius iššūkius ir Bažnyčios galimybes juos atliepti, o šalia to ir konkrečiais sėkmingais pavyzdžiais, išbandytais ir patirtais simpoziumo dalyvių vietinėse vyskupijose.

Jaunimo simpoziumas tapo proga prisiminti jaunimo popiežių šv. Joną Paulių II (Karolį Wojtyłą) ir paminėti 100-ąsias jo gimimo metines, kurių dėl pandemijos nepavyko paminėti 2020-aisiais. Ne veltui jaunimo simpoziumas vyko Krokuvoje – vietoje, kurioje Karolis Wojtyła išgyveno savo jaunystę, taip pat ir vyskupystę. Šv. Jono Pauliaus II rūpestį jaunu žmogumi iki šiol primena jo įsteigtos Pasaulinės jaunimo dienos – kelių milijonų jaunų žmonių tikėjimo šventė, kuri 2023 metais vyks Lisabonoje.

Krokuvos arkivyskupijos spaudos tarnybos nuotrauka

„Šios keturios dienos man tapo svarbiu pastiprinimu ir įkvėpimu. Labai vertinu pokalbius diskusijų grupelėse ar prie kavos puodelio, kurių metu galėjau išgirsti kuo gyvena mano bendradarbiai skirtingose šalyse. Viena vertus, nurimsti išgirdusi, jog tie patys iššūkiai ištinka ir brolius iš Maltos, ir iš Prancūzijos, ir iš Albanijos, ir iš Austrijos, tačiau tuo pat metu labai įsikvepi išgirsta neįtikėtinai sėkminga iniciatyva ar projektu, pamatytu atidumu ir rūpesčiu jaunu žmogumi ar pasidalytu liudijimu apie mažus Kristaus darbus kasdienybėje, vedančius prie didelių gyvenimo įvykių. Dovana susitikti jauną Bažnyčią Europoje, būti jos dalimi ir kartu su ja kurti“, – dalijasi VAJC referentė Miglė Viselgaitė.

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro informacija