Informacija dėl sielovados pandemijos labiau paveiktuose šalies regionuose

Lietuvoje sparčiai didėjant susirgimų COVID-19 skaičiui, o valstybei ėmusis papildomų priemonių gyventojų sveikatai apsaugoti, nuoširdžiai dėkojame stovintiems pirmosiose kovos su pandemija gretose – medikams, slaugytojams, savanoriams, Caritas darbuotojams, bei visiems, kurie lydi jų misiją savo malda. Vieni kitiems pagelbėdami, atsakingai elgdamiesi, išlaikydami ramybę, likime ir toliau susitelkę bei saugokime vieni kitus.

Raginame jus bažnyčiose, parapijų namuose ir kitur laikytis visų apsaugos priemonių: dėvėti apsauginę veido kaukę, dezinfekuoti rankas, o parapijose, esančiose raudonųjų savivaldybių teritorijose, pastatų viduje laikytis bent 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių. Atsižvelgiant į dabartinę pandemijos situaciją, bažnyčios pasilieka atvertos tiek asmeninei, tiek bendruomeninei maldai. Dalyvaudami šv. Mišiose, katechezėse ar kituose susitikimuose, dėvėkite apsaugines veido kaukes ir išlaikykite saugų atstumą. Jei sąlygos neleistų išlaikyti saugaus atstumo, katechezės, kursai ir kiti panašūs susitikimai vyks nuotoliniu būdu.

Primename, kad sekmadienio šventimo pareigą galite atlikti ir dalyvaudami šeštadienio vakarą aukojamose sekmadieninėse šv. Mišiose. Šv. Komuniją šiuo metu rekomenduojame priimti į ranką: ant delnu į viršų ištiestos dešinės rankos uždėkite kairiąją ranką ir, vos tik į delną įdedama šv. Komunija, ją priimkite iš karto.

Būkime neabejingi savo artimui: jaučiant simptomus, būdingus peršalimo ligoms, verta susilaikyti nuo dalyvavimo Eucharistijos šventime ir melstis namie. Viešpats tesuteikia stiprybės ir tegrąžina naują viltį!

2020 m. spalio 30 d.

Lietuvos vyskupų konferencijos informacija