Gidams pristatyta piligrimystė Vilniuje

Balandžio 21 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro organizuojami kvalifikacijos kėlimo kursai aktyviai dirbantiems miesto gidams. Renginyje pranešimą skaitė Vilniaus piligrimų centro atstovė Inesa Čaikauskienė. Vilniaus piligrimų centro vadovė pristatė Katalikų Bažnyčios švenčiamus Gailestingumo metus, piligriminio turizmo Vilniuje aktualijas ir Gailestingumo kongresą, vyksiantį gegužės 6–8 d.

Kalbėtoja pažymėjo, kad popiežiaus Pranciškaus paskelbti Gailestingumo metai yra savotiškas įvykių Vilniuje aidas. 1933–1936 m. čia gyvenusiai šv. Faustinai Jėzus perdavė Dievo Gailestingumo žinią, kviečiančią pasaulį atsigręžti į Dievo Gailestingumą kaip stipriausią įrankį kovoje su visomis blogio formomis. Gailestingumo kelias Vilniuje pažymi vietas, kuriose gyveno ir veikė Gailestingumo apaštalai šv. Faustina ir jos dvasios tėvas pal. kun. M. Sopočka, ir kartu leidžia geriau suvokti perduotą Gailestingumo žinią. Šio kelio centre – Dievo Gailestingumo šventovė (Dominikonų g. 12) ir joje gerbiamas pirmasis nutapytas Gailestingojo Jėzaus atvaizdas, kurio kopijos ir kartotės šiandien yra vienos labiausiai paplitusių visoje Katalikų Bažnyčioje. Būtent dėl šio paveikslo piligrimai iš viso pasaulio, ieškodami autentiško prisilietimo prie savo tikėjimo, atranda Vilnių – Gailestingumo miestą.

Renginyje pranešimą taip pat skaitė Google biuro Baltijos šalims rinkodaros vadovas Regimantas Urbanas, pristatydamas google.com įrankius turizmo sektoriui. Apie Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugomų dvarų ir asmeninių kolekcijų pristatymo lankytojams galimybes kalbėjo bibliotekos Lituanistikos tyrimų skyriaus vedėja Jolanta Budrienė. Renginyje dalyvavo 30 miesto gidų ir turizmo specialistų.