Dėl ugdymo įstaigų Pilaitės mikrorajone

Reaguodama į pasirodžiusius Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus teiginius, kad Vilniaus arkivyskupijai bus siūlomas sklypas mokyklos statybai prie Valstybės saugumo departamento, arkivyskupija informuoja tėvus, kurie norėjo leisti vaikus į katalikišką mokyklą, kad nemato galimybių šiame sklype statyti nevalstybinės mokyklos. Katalikiškos nevalstybinės ugdymo įstaigos geriausiai funkcionuoja, kai jos įkuriamos greta vietos, kur renkasi tikinčiųjų bendruomenė, t. y. prie parapijos, prie bažnyčios.

Nepaisant to, kokia mokykla bus statoma Tolminkiemio gatvėje, vietos parapija toliau glaudžiai bendradarbiaus su ta mokykla kaip ir su kitomis, siekdama padėti visavertiškai auginti ateities kartas.

Spalio mėnesį vykusiame susitikime su Bažnyčios atstovais ir Pilaitės bendruomenių vadovais, Pilaitės mokyklų direktoriai patvirtino, kad viena mokykla Tolminkiemio g. sklype augančio Pilaitės ugdymo įstaigų poreikio nepatenkins. Viliamasi, kad savivaldybė, daugelį metų kalbėjusi apie perpildytas Pilaitės mokyklas, galiausiai imsis statyti ugdymo įstaigas ir pilaitiškių vaikams neteks ilgai mokytis dviem pamainomis. Tikimasi, kad tam vėl kelio neužkirs savivaldybių tarybų rinkimai, vyksiantys 2019 m.

Vilniaus arkivyskupija jau nuo 2016 metų pradžios Vilniaus m. savivaldybei aktyviai siūlė Tolminkiemio g. sklype greta Šv. Juozapo bažnyčios statyti nevalstybinę ugdymo įstaigą. Arkivyskupija planavo pastatyti katalikišką mokyklą, į kurią mokiniai būtų priimami teritoriniu principu per bendrąją priėmimo sistemą. Mokymasis šioje mokykloje šeimoms būtų nekainavęs. Laikinų modulinių konstrukcijų klasėse vaikai būtų pradėję mokytis 2018 m. rugsėjį. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus siūlyta gyventojų apklausa, teiraujantis, ar pilaitiškiai norėtų leisti savo vaikus į nevalstybinę mokyklą, per el. dienyną ar kitu reprezentatyviu būdu atlikta nebuvo.

Vilniaus katalikiškos mokyklos, nors ir yra gana skirtingos, nepajėgia priimti visų norinčių jose mokytis. Katalikiškose mokyklose ne tik siekiama akademinių rezultatų, bet ir kuriama artimo meilės kultūra. Tokių mokyklų populiarumas visame pasaulyje rodo, jog net ir kitų pasaulėžiūrų tėvai mato katalikišką mokyklą kaip gerą partnerį ugdant pilietišką, bendruomenišką ir sąžiningą asmenybę.

Vilniaus arkivyskupija šiuo metu Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, projektuoja nevalstybinę progimnaziją ir ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kurios įsikurs prie būsimos bažnyčios. Sėkmingai vykstant projektui, Pašilaičiuose statomame ugdymo įstaigų komplekse mokslo metai prasidės 2019 m. rugsėjo 1 d.

Vilniaus arkivyskupijos informacija