Bažnytinio paveldo muziejus kviečia vaikus geriau pažinti Vilniaus katedrą

2017 m. spalio 26 d., ketvirtadienį, 17 val. Vilniaus katedros varpinėje vyks knygos vaikams „Vilniaus arkikatedros mįslės“ ir edukacinio žaidimo „Surask Vytautą“ pristatymas. Susipažinti su nauju, kūrybišku ir žaismingu žvilgsniu į neįkainojamą Lietuvos kultūros paveldo objektą kvies knygos autorės Violeta Indriūnienė ir Alina Pavasarytė, leidinio ir žaidimo iliustracijas kūrę dailininkai Arturas Širinas ir Justina Norkutė-Širin, dizainerė Mažvydė Kokanauskienė, vyskupas Arūnas Poniškaitis, Vilniaus katedros administratorius kun. Virginijus Česnulevičius, renginį ves Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

„Vilniaus arkikatedros mįslės“ – tai pirmasis leidinys vaikams apie žymiausią Lietuvos šventovę, kurią pažinti svarbu ne vien suaugusiems. Daugybė į pažintinę knygelę įtrauktų kūrybinių užduočių ir galvosūkių padeda jauniesiems skaitytojams lengviau ir įdomiau suprasti informaciją apie katedros istoriją ir dabartį, jos požemiuose palaidotas asmenybes ir mūruose paslėptus lobius. Knygos skaitytojai patys suras Vilniaus katedros įkūrimą patvirtinusį popiežiaus bulės tekstą, atvertę langelius pamatys bažnyčios požemių planą, varpinės skerspjūvį ar išsirinks patį gražiausią Barboros Radvilaitės portretą, atidarys lobių skrynią, kurioje saugomos neįkainojamas katedros lobynas. Kol kas nedaug Lietuvoje parengtų leidinių vaikams ir jaunimui gali prilygti knygelei „Vilniaus arkikatedros mįslės“ originaliu maketo sprendimu ir pop up technologijomis. Iškarpos, įklijos, lipdukai, atvartai katedros pažinimą paverčia interaktyviu žaidimu.

Dvejus metus jauniesiems skaitytojams kurtas leidinys remiasi naujausiais istorikų, menotyrininkų tyrimais apie Vilniaus katedrą ir joje esančius objektus. Leidinys skirtas jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, nors kūrybingai pateikta informacija vertinga ir vyresniems skaitytojams. Tikimasi, kad Vilniaus arkikatedros pristatymas vaikams įdomiu bei suprantamu būdu paskatins tolesnį jų domėjimąsi Lietuvos istorija ir kultūra.

Kartu su knygele pristatomas edukacinis žaidimas „Surask Vytautą“ – kvietimas susipažinti su Vilniaus katedros požemiais ir jų tyrimais įdomiai ir kūrybingai. Pagal žaidimą parengta speciali edukacinė programa moksleiviams bus pirmą kartą išbandyta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto mirties metinių išvakarėse – spalio 26 d. 17 val. Vilniaus katedros varpinėje. Kviečiame registruotis komandas iki 5 žmonių ir pirmiesiems įveikti visas žaidimo užduotis ir kliūtis!

Registracija į žaidimą: tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803, el. p. muziejus@bpmuziejus.lt
Leidinį galima įsigyti Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) ir Vilniaus Arkikatedros varpinėje.
Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.