Žingsniai gavėniai pagal popiežiaus Pranciškaus Žinią

Šiųmetei Gavėnios žiniai Popiežius Pranciškus pasirinko Evangeliją apie Atsimainymą, kviesdamas mus patirti gavėnios askezę. Esame raginami pakilti į aukštą kalną kartu su Jėzumi.

Kaip ir mokiniai, kurie Mokytojo buvo užvesti į Taboro kalną, mes nebūsime vieni šioje kelionėje, bet keliausime drauge su savo broliais ir seserimis. Popiežius Pranciškus primena, kad būtent dėl šios priežasties mūsų gavėnios kelias ir yra Sinodinė kelionė.

Kelio, kuris reikalauja „pastangų, pasiaukojimo ir susikaupimo“, pabaigoje mes atvyksime į viršūnę, kur „atsiverianti panorama užlies nuostaba ir apdovanos savo didybe.“

Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai dikasterija šioje gavėnios kelionėje trokšta vis labiau atverti tikintiesiems popiežiaus žinios turinį ir pasiūlyti Bažnyčiai visame pasaulyje pagalbą siekiant patirti šį perkeitimą.

Gilinkimės į Šventojo Tėvo siūlomą gavėnios askezės, kaip kelio į kalną, alegorinę inspiraciją. Tegul ši medžiaga padeda mums reflektuoti gavėnios kelią ir žingsnis po žingsnio lydi mus į kalno viršūnę. Tai „padės mums geriau suprasti Dievo valią ir mūsų misiją tarnaujant jo Karalystei“.

Medžiaga lietuvių kalba skelbiama čia.

Dikasterija kviečia keliauti drauge Twitter ir Instagram, o mūsų pačių skelbiamą turinį žymėti grotažyme: #Gavėnia2023 #Lent2023 #Quaresima2023