Vilniaus Šv. ap. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas koncertais džiugins kasdien

Nuo šiol kiekvieną dieną, 13 ir 19.15 val., sostinės gyventojai ir svečiai galės klausytis nemokamų didžiausio centrinėje Europoje Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kariliono koncertų, – praneša Vilniaus dominikonai.

„Prieš beveik trejus metus įrengto kariliono muzika skambėdavo religinių, valstybinių, istorinių ir miesto švenčių progomis. Pernai surengtas pirmasis Vilniaus kariliono festivalis, kuriame, skaičiuojame, apsilankė apie penkis tūkstančius šios muzikos gerbėjų, – pasakoja brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP. – Suprantama, kariliono tradicijos Lietuvoje dar tik formuojasi, tačiau pastebėjome, kad žmonių susidomėjimas šia unikalia muzika auga. Be to, tiek mieste, tiek bažnyčioje nuolat lankosi daug turistų, kurie su malonumu stabteli išgirdę neįprastus garsus. Todėl nuo šiol kiekvieną dieną, 13  val. ir 19.15 val., mūsų miesto gyventojus ir svečius džiugins nemokami penkiolikos minčių trukmės koncertai, kuriuose skambės ir bažnytinė muzika, ir klasika, ir specialiai karilionui kurti kūriniai, ir populiarios melodijos“.

Priminsime, kad 2015 metais Vilniaus Šv. Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengtas didžiausias centrinėje Europoje karilionas, turintis net 61 varpą. Mažiausias sveria 8 kilogramus, didžiausias – beveik pusketvirtos tonos. Juos nuliejo garsi Nyderlandų Karalystės Asteno miesto varpų liejykla „Royal Eijsbouts“. Vilniaus karilionas išsiskiria dar ir tuo, kad yra ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir vienintelis, įrengtas bažnyčioje.

Jau žinoma, kad antrasis tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis vyks 2018 m. liepos 11 – rugpjūčio 22 dienomis.

Vilniaus Dominikonų informacija