Trečiadienio vakarais Vilniuje – kariliono festivalio koncertai

Broliai dominikonai kviečia į jubiliejinio – penktojo – tarptautinio Vilniaus kariliono festivalio koncertus, kurie vyks nuo liepos 7 d. iki rugpjūčio 4 d., kiekvieną trečiadienį, 19 val.

Pripažinimo sulaukę muzikantai iš Japonijos, Lenkijos, Prancūzijos, Belgijos, Nyderlandų gros didžiausiu Lietuvoje ir Centrinėje Europoje karilionu, įrengtu Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte. Festivalio koncertuose skambės geriausi klasikinės, roko ir popmuzikos kūriniai.

„Kiekvienas festivalis turi savo leitmotyvą. Šio, jau jubiliejinio, programos ašimi turėjo tapti keturiomis rankomis atliekami koncertai. Pirmieji du tokie ir bus – gros šeiminiai duetai. Deja, pandemija pakoregavo planus, todėl kituose koncertuose muzikuos po vieną karilionierių. Tačiau programos turinys dėl to anaiptol nesumenko, klausytojai išgirs pačių įvairiausių stilių kūrinius: nuo klasikos iki roko ir popmuzikos“, – sako festivalio organizatorius Jurgis Pauliukas.

Festivalį liepos 7 dieną 19 valandą pradės kasmet Vilniuje grojantis japonas Toru Takao su žmona Katarzyna Takao-Piastowska iš Lenkijos. Kartu jie atliks Camille Saint-Saëns, Astor Piazzolla, Maurice Ravel, Toru Takao kūrinius, aranžuotus kariliono instrumentui.

Visi Vilniaus kariliono festivalio koncertai yra nemokami. Trukmė – iki valandos. Kariliono muzika geriausiai girdėti Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje, taip pat Lukiškių aikštėje.

„Per penkerius metus klausytojai jau įprato atsinešti savo pledus ar sulankstomas kėdes ir patogiai įsitaisyti pievoje prie bažnyčios. Nors dabar renginiams lauke nereikia Galimybių paso, kviečiame laikytis saugaus atstumo ir paisyti atsargumo priemonių“, – primena J. Pauliukas.

Susitikime trečiadieniais po Mišių, 19 val., Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje.


Penktojo Vilniaus kariliono festivalio programa:

07 07   19:00
Katarzyna TAKAO-PIASTOWSKA  |  Lenkija
Toru TAKAO  |  Japonija
„VAIKINAS IŠ RYTŲ, MERGINA IŠ VAKARŲ”
Skambės Camille Saint- Saëns, Astor Piazzolla, Maurice Ravel, Toru Takao ir kt. kūriniai

07 14   19:00
Dina VERHEYDEN  |  Belgija
Richard de WAARDT  |  Nyderlandai
„VARPŲ ANSAMBLIS”
Skambės Rodrigo, Debussy, Agustín Barrios Mangoré ir kt. kūriniai

07 21    19:00
Adrien PARRET | Prancūzija
„L’ART DU PRÉLUDE”
Skambės Michael Praetorius, Mathias Van den Gheyn, Maurice Ravel ir kt. kūriniai

07 28    19:00
Janno den ENGELSMAN |  Nyderlandai
„MINIMALIZMAS IR BAROKAS”
Skambės Philip Glass, Hans Zimmer, Johann Sebastian Bach ir kt. kūriniai

08 04    19:00
Auke de BOER |  Nyderlandai
„Pop klasika karilionui“
Skambės David Bowie, Led Zeppelin, Eric Clapton, Frank Sinatra, Queen ir kt. kūriniai


Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios informacija