„Šventadienio mintys“ apie dvasinio išklausymo tarnystę

Daugelio mūsų supratimas apie tai, kas šiandien vyksta Bažnyčioje ir parapijose, yra šiek tiek pasenęs ir neatitinka realybės. Šv. Mišios, pasirengimas sakramentams, maldos grupelės, renkama labdara tai toli gražu ne visa veikla. Todėl šio sekmadienio laidoje „Šventadienio mintys“ papasakosime apie dvasinio išklausymo tarnystę. Kuo ji skiriasi nuo išpažinties ir kodėl ją atlieka ne kunigai? Ar tai neprimena psichologinės konsultacijos?

Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo (Žvėryno) parapijos klebonas kun. Vytautas Rapalis sako, kad šiandien labai daug norinčių mokyti ir labai trūksta galinčių išklausyti. Tačiau klausykloje tenka išgirsti dalykų, kurie neturi nieko bendra su nuodėme. Todėl kartais net nukreipia žmones pas psichologą. Psichoterapeutė Genovaitė Petronienė atskleidžia, kaip yra susiję dvasiniai ir psichologiniai dalykai, ir kokie jų skirtumai. Ji pasakoja, kad pati turi dvasinę palydėtoją.

Dvasinio išklausymo tarnystė jau veikia šešiose Vilniaus parapijose. Žvėryno ir Pal. J. Matulaičio parapijų savanoriai aukoja savo laiką visiems, kurie kreipiasi, nesvarbu, ar ateina vargšas, ligonis, benamis, ar tiesiog vienišas žmogus. Laidoje jie pasakoja, kaip ši tarnystė padeda jautrinti parapijos bendruomenę ir kartais net keisti žmogaus gyvenimą.

Laida „Šventadienio mintys“ sekmadienį 7.00 per LRT televiziją ir 16.35 per LRT plius.

Laidos vedėja Dalia Michelevičiūtė, autorė Ingrida Laimutytė.