Šv. Mišios, minint Armėnų genocido šimtąsias metines

Minint Armėnų genocido šimtąsias metines, Vilniaus arkikatedroje balandžio 24 d. 12 val. bus aukojamos šventosios Mišios. Jose bus meldžiamasi, prašant gailestingumo, susitaikymo ir ramybės malonių.

„Armėnų tautos genocidas – tai žiauraus etapo mūsų visų istorijoje pradžia. Masiniai kankinimai ir smurtas prieš žmones ir tautas siautėjo visą praėjusį amžių. Turime mokytis iš savo praeities klaidų, melstis ir dirbti dėl taikos pasaulyje,“ – sako Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kuris vadovaus šv. Mišioms balandžio 24 d. Maldoje kviečiami dalyvauti ir kitų krikščionių bendrijų dvasininkai. Liturginės muzikos kūrinius atliks pasaulinio pripažinimo sulaukęs choras „Hover“ iš Armėnijos.

Popiežius Pranciškus, prieš keletą savaičių kreipęsis į armėnus, teigia: „Prisiminti tai, kas nutiko, privalo ne tik armėnų tauta ir Visuotinė Bažnyčia, tačiau visa žmonių šeima, nes iš šios tragedijos kylantis perspėjimas mums neleidžia kartoti panašių klaidų, kurios įžeidžia Dievą ir žmogaus orumą. Net ir šiandien konfliktai kartais perauga į nepateisinamą smurtą, kuris kurstomas pasinaudojant etniniais ir religiniais skirtumais.“

Vilniaus arkivyskupijos kurijos informacija