Šv. Faustinos namelyje – apie Dievo Gailestingumą ir kančios prasmę

Rugpjūčio 9 d. Šv. Faustinos namelyje br. Jonas Liudvikas CSJ skaitė paskaitą apie Dievo gailestingumą ir kančios prasmę „Dievo Gailestingume, suteik stiprybės, kad pajėgčiau paguosti kenčiančius“.

Pirmoje renginio dalyje susirinkusieji meldėsi prie šv. Faustinos ir pal. kun. M. Sopočkos relikvijų, buvo kalbamas Dievo Gailestingumo Vainikėlis.

Antroje renginio dalyje šv. Jono kongregacijos vienuolis kalbėjo apie Dievo gailestingumą kaip esminę dievišką savybę ir dalijosi mintimis apie kančią, kodėl ji yra, kokią naudą gali atnešti ir kaip svarbu padėti kitam, kuris šiuo metu patiria kančią. Br. Jonas Liudvikas CSJ akcentavo, kad labai svarbu atsigręžti į Jėzų ant kryžiaus ir nepamiršti, kad Jis pasirinko kančią tik iš meilės savo Tėvui ir mums. Žvelgdami į kryžių ir Gailestingojo Jėzaus paveikslą galime pasisemti jėgų.

Į Šv. Faustinos namelį susirinkusius pasauliečius ypač domino, ar iš tiesų kančia gali būti prasminga ir kaip ištverti sunkumus. Br. Jonas Liudvikas CSJ patikino, kad kartu su Jėzumi galima lengvai įveikti visus išbandymus. Galime pasinaudoti savo kančia, kad būtume dar arčiau Jėzaus. Turime mokytis iš Šv. Faustinos, kuri savo Dienoraštyje rašė, kad tikrąjį džiaugsmą atranda kentėdama, nes būtent kančios metu, ji gali išreikšti ir parodyti visą savo meilę Dievui. „Kančia yra didelė malonė. Kentėdama siela tampa panaši į Išganytoją, per kančią išsigrynina meilė. Kuo didesnė kančia, tuo tyresnė tampa meilė“. (Šv. Faustina  „Dienoraštis“, 57).

Renginio pabaigoje norintieji galėjo užduoti rūpimus klausimus ir asmeniškai pabendrauti su šv. Jono kongregacijos vienuoliu.

 

Šv. Faustinos namelį (V. Grybo g. 29A, Vilnius) galima aplankyti kasdien nuo 10 val. iki 17 val. Ypač kviečiame kalbėti Dievo Gailestingumo vainikėlį prie Šv. Faustinos ir pal. kun. M. Sopočkos relikvijų kasdien 15 val.

Tikinčiųjų pamėgtąjį Dievo Gailestingumo vainikėlį ses. Faustinai apsireiškęs Jėzus padiktavo 1935 m. rugsėjo 13–14 d. mediniame namelyje Antakalnyje, Vilniuje, kuriame su savo kongregacijos seserimis gyveno ses. Faustina.