Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje atidaroma paroda „Dar viena akimirka“

2023-11-20 / 17:00

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje (Kalvarijų g. 325, Vilnius) lapkričio 20 d. 17.00 val. atidaroma paroda „Dar viena akimirka“.

Parodoje bus eksponuojami Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario Modesto Grigaliūno medžio skulptūros ir tapybos darbai bei svečio iš Ukrainos Oleksandr‘o  Dirdovskyi darbų fotografijos, kuriose įamžinti M. Grigaliūno medžio skulptūrų fragmentai.  Šiuos abu menininkus jungia Vilius Orvidas – savamokslis skulptorius, pranciškonų vienuolis, gilaus tikėjimo liudytojas, Orvidų sodybos įkūrėjas, kuri Žemaitijoje  tapo traukos centru ne tik tikėjimo ir dvasinės pusiausvyros ieškantiems žmonėms, bet ir visuomenės atstumtiesiems. Modestas Grigaliūnas gerai pažinojo šviesios atminties Vilių Orvidą, kuriam padėjo įrengti garsiąją sodybą Žemaitijoje. Sodyboje yra per 100 Modesto medžio drožinių, deja ne visi iki šių dienų yra išlikę. Būtent Viliaus Orvido  ir Modesto Grigaliūno duetas Orvidų sodybą pavertė unikalia erdve-muziejumi, į kurią važiavo žmonės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš tuometinės Sovietų sąjungos.

Svečias iš Ukrainos- kino režisierius, scenaristas, operatorius, fotografas Oleksandr Dirdovskyi jau 30 metų domisi Viliaus Orvido kūryba, kartu su žmona Larysa 1990 metais gyveno Orvido sodyboje, o po Viliaus mirties sodyboje lankėsi  dar keliolika kartų. Sukūrė 4 filmus ir 9 videoinstaliacijas, skirtas V. Orvido atminimo įamžinimui.

Paroda seminarijoje veiks iki 2024 m. sausio 21 d. Parodos lankymas darbo dienomis 10-16 val.

Informacija

Date:
2023-11-20
Laikas:
17:00