LKMA Mažoji akademija – norintiems argumentuoto požiūrio į Dievą ir tikėjimą

Mažoji akademija, įsikūrusi po Lietuvių katalikų mokslo akademijos stogu, nuo spalio kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką ir rimtai argumentuotą požiūrį į Dievą ir tikėjimą, įgyti ir tobulinti žinias apie krikščionybę ir krikščionio gyvenimą.

Visi, dar tik pradedantys studijas mūsų akademijoje, laukiami įvadiniame „Krikščionybės pagrindų“ kurse, vyksiančiame visus mokslo metus (rudens ir pavasario sem.) pirmadieniais. Rudeninę sesiją pradedam spalio 2 d. Kiekvienai su plačia krikščionybės sritimi (teologija, dvasingumu, istorija ar pan.) supažindinančiai paskaitai kviečiame skirtingus dėstytojus, būtent tos srities specialistus. Šio kurso metu gilinsimės, kaip Katalikų Bažnyčia kalba apie vieną Dievą trijuose Asmenyse, kas yra Bažnyčia ir kuo ji skiriasi nuo bažnyčios, kas svarbiausia jos mokyme ir krikščionybės istorijoje. Taip pat atsakymų ieškosime į kasdienybėje apie tikėjimą ir religiją kylančius klausimus, – kokia yra religinės bendruomenės prasmė, ką teigia šiuolaikinis ateizmas, ką ir kodėl sudegino inkvizicija ir t. t.

Nuo spalio vidurio antradieniais Mažoji akademija kviečia į kursą „Šventumas šventuosiuose“. Ar žodis „šventas“ reiškia labai geras, tobulas? be nuodėmės? su aureole? Kam gali būti adresuojamas šis epitetas, ar jis gali virsti mūsų gyvenimo iššūkiu ir kelrodžiu? Įsižiūrėdami į atskirus šventuosius, bandysime suprasti, kaip konkrečiame gyvenime bręsta ir pildosi pašaukimas būti šventam ir kas einantiems šiuo keliu svarbiausia. Dėstyt. ses. A. Dalgėdaitė CC ir dr. ses. R. Malickaitė CC.

Kuris laikas brandinta mintis, kad Mažajai akademijai visai derėtų ir grožinė literatūra, praėjusią žiemą virto kursu „Nuodėmė literatūroje“, kurio metu skaitėme apsakymus ir bendromis jėgomis juos nagrinėjome. Šiemet sugalvojome dar kitokį formatą – „Knygų klubą, į kurį vieną kartą per mėnesį – paskutinį jo trečiadienį rinktųsi žmonės, perskaitę visi tą pačią knygą ir norintys ją aptarti. Kad pokalbiai būtų labiau struktūruoti, sugalvojome sezono temą, kurią atitinka visos skaitysimos knygos. Šį kartą tema – tikrovė ir transcendencija šiuolaikinėje literatūroje. Į klubą burtis kviečia dr. Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė.

Trečiadienių vakarais į Senojo Testamento psalmių pasaulį klausytojus lydės teol. lic. kun. M. Mitkevičius. Paskaitų ciklas „Šv. Raštas. Psalmės siūlo pažvelgti į šį žydų maldos lobį kaip į mums duotą būdą kreiptis į Dievą ir drauge perprasti savo širdį.

Ketvirtadieniais Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas dr. Martynas Jakulis palydės klausytojus į kelionę laiku po Viduramžius. Kurso „Viduramžių Europa ir krikščionybė“ metu bus kalbama apie krikščionybės plėtrą Europoje, su Viduramžių krikščionybe susijusius fenomenus ir jų reikšmę anuometinei ir šiandienos Europai.

Spalio 21 d., šeštadienį, teol. lic. kun. M. Mitkevičius besidominčius Šv. Raštu kviečia į kelių paskaitų kursą apie didingąjį Kalno pamokslą.

Lapkričio 11 d., šeštadienį, 13–19 val. kviečiame į intensyvų kursą „Dogmų dovana 3. Dažnai žodžiai dogmadogmatiškas vartojami negatyvia, net paniekinama prasme. Tačiau kas iš tiesų yra dogma – Viduramžių liekana, tramdomieji marškiniai, kuriuos šiuolaikinės visuomenės sudegino ant laužo, ar patikimi kelrodžiai šiandieniniam žmogui? Per keturių paskaitų maratoną doc. dr. B. Ulevičius suprantamai kalbės apie Dievą ir kūriniją, žmones ir angelus, Kristų ir ankstyvosios Bažnyčios teologinius ieškojimus bei atradimus. Jūsų laukia tikra idėjų, vaizdinių ir tikėjimo slėpinių pažinimo šventė.

Ketvirtadieniais vyks dvasinės pratybos „Eik į savo kambarėlį“Tai ignaciškos pratybos, išdėliotos į 33 maldos savaites, skirtos užmegzti, sutvirtinti, ugdyti mūsų ryšį su Dievu. Kasdien atliekame maldos užduotis ir kartą per savaitę susitinkame pasidalinti maldos patirtimi. Pratybas veda ses. G. Giedrimaitė CC. Galima registruotis parašant laišką akademija@lkma.lt arba tiesiog ateiti į pirmą susitikimą.

UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS (rudens semestras, 2017–2018 m. m.)

Labai prašome į paskaitas ateiti tik prieš tai užsiregistravus. Registracija į kursus  vyks iki spalio 1 d. arba kol bus laisvų vietų. Jūsų registracija galioja tik tada, jei gavote patvirtinimą el. paštu. Atsakymą apie savo registraciją gausite iki spalio 6 d.

Registruodamiesi įsipareigojate be rimtos priežasties nepraleisti daugiau nei 10 proc. paskaitų. Prieš registruodamiesi į du ar daugiau kursų, gerai pagalvokite, ar tikrai turėsite galimybę kiekvieną savaitę jiems skirti savo laiko. Užsiregistruodami ir vėliau nelankydami paskaitų užkirsite kelią studijuoti kitiems.

Paskaitos vyksta Lietuvių katalikų mokslo akademijos auloje arba šalia esančioje Mažojoje auditorijoje, Pilies g. 8, Vilnius.

Paskaitos yra nemokamos, tačiau dalyviai pagal savo galimybes yra prašomi palikti auką.

DAUGIAU informacijos ieškokite www.lkma.lt.