„Bendrakeleiviai“ kviečia į programas ir seminarus

Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ pradeda 17 sezoną. „Bendrakeleiviai“ teikia specializuotą kompleksinę pagalbą skyrybas išgyvenantiems ir kitiems šios patirties paliestiems asmenims. Centras užsiima šeimos krizių prevencija ir postvencija, asmens saviugda. Centro įkūrėjai – psichologė, Individualiosios psichologijos instituto direktorė dr. doc. Rasa Bieliauskaitė, tėvas jėzuitas Antanas Saulaitis SJ ir ilgametė centro vadovė, saviugdos programų autorė, eseistė Elvyra Kučinskaitė. Centro misija – daugiau gyvenimo!

Kasmet „Bendrakeleiviai“ siūlo įvairių programų šeimos skyrybas ar krizes patyrusiems ir patiriantiems asmenims. Centras taip pat kviečia tėvus, mokytojus, bendruomenių narius į seminarus, skirtus išmokti lydėti krizes patiriančias šeimas ir žmones, paliestus skaudžios patirties šeimoje.

Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ yra įsikūręs Vilniuje, Didžioji g. 34. Daugiau informacijos apie centro programas ir registraciją ieškokite www.bendrakeleiviai.lt ir Facebook.com/Bendrakeleiviai.

Šio sezono naujienos:

Spalio 20 d. darbą pradės papildomai renkama išėjimo iš skyrybų krizės grupė, kuri vyks penktadieniais Šeimos ir asmens saviugdos centre „Bendrakeleiviai“. Patiriančiuosius šeimos krizę lydės psichologė psichoterapeutė Jelena Trofimova, psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė, palydėtoja Daiva Beliūnienė, kun. A. Saulaitis SJ, asistuos Diana Adomaitienė.

Spalio 20 d. į pirmą užsiėmimą, kurį ves psichologės Veronika Kareniauskaitė ir Lina Čepulytė, kviečiami išsiskyrusių šeimų vaikai.

NAUJIENA! Skyrybų vaikų grupės metu organizuojamas atviras 12 seminarų ciklas tėvams apie bendravimo su vaikais ypatumus skyrybų metu ir po jų, į kurį kviečiami ir skyrybas patyrusių vaikų artimieji: seneliai, tetos, dėdės ir kt. Penktadieniais nuo 18 val. praktinius seminarus skirtingomis temomis ves psichologai dr. Rasa Bieliauskaitė, Asta Groblytė, Andrius Gota ir Rasa Kardaitė-Vėlyvienė. Galite rinktis jums aktualias temas ir registruotis atskirai į kiekvieną užsiėmimą:
Spalio 6 d. Mitai ir tiesa apie skyrybas.
Spalio 13 d. Vaikų reakcijos į skyrybas: ikimokyklinukai.
Spalio 20 d. Vaikų reakcijos į skyrybas: pradinukai.
Spalio 27 d. Vaikų reakcijos į skyrybas: jaunesni ir vyresni paaugliai.
Lapkričio 3 d. Kaip likti tėčiu po skyrybų.
Lapkričio 10 d. Skyrybų krizės etapai.
Lapkričio 17 d. Tėvų tarpusavio bendravimas skyrybų metu vaikų labui. Vaikai kaip atskira skyrybų plano dalis: kaip gyventi, bendrauti, ribos ir lankstumas.
Lapkričio 24 d. Kaip giminės ir artimieji gali palengvinti skyrybų patirtį vaikui.
Gruodžio 1 d. Bendravimas su vaiku: aktyvus klausymas ir konfliktų sprendimas.
Gruodžio 8 d. Kaip būti pakankamai geru patėviu/pamote.
Gruodžio 15 d. Kaip likti mama po skyrybų.
Gruodžio 22 d. Savaitgalinių ir nuolatinių tėvų iššūkiai.

Grupę poroms, gyvenančioms ne pirmoje santuokoje, nuo rugsėjo 26 d. antradienio vakarais centre „Bendrakeleiviai“ ves individualiosios psichologijos konsultantė, supervizorė Rasa Kardaitė-Vėlyvienė, asistuos psichologijos magistrantas Gediminas Tumėnas.

Kaip ir kasmet „Bendrakeleiviai“ dalinsis patirtimi, kaip vesti išsiskyrusiųjų savigalbos grupes parapijose. Lapkričio 17–19 dienomis seminarų ciklas prasidės savaitgaliu Guronių rekolekcijų namuose (Kaišiadorių r.) ir tęsis keturis savaitgalius iki 2018 m. vasario 3 d. Užsiėmimus ves s. Judita Stankūnaitė SJE, kun. A. Saulaitis SJ, psichologė psichoterapeutė dr. R. Bieliauskaitė, palydėtojos Elvyra Kučinskaitė ir Daiva Beliūnienė.

Spalio ir gruodžio mėnesiais „Bendrakeleiviai“ mokyklų bendruomenes kvies į seminarus „Pagalba besiskiriančių ir išsiskyrusių tėvų vaikams mokykloje“. Suplanuoti psichologės dr. M. Dovydaitienės mokymai Klaipėdoje, Prienuose, Kėdainiuose, kitos vietos ir datos derinamos.

Nuoširdžiai kviečiame registruotis į bendrakeleivės, menotyrininkės Daivos Beliūnienės autorinę programą „Kūrėjos kelias“, kuri nuo spalio 26 d. vyks ketvirtadieniais 18 val.

„Vidinio kompaso“ grupė, kurią trečiadieniais centre „Bendrakeleiviai“ lydi Agnė Žemaitytė – pilna, kaip ir pirmadieninė išėjimo iš skyrybų krizės grupė bei Elvyros Kučinskaitės sudaryta bei vedama programa „Karalienė ir laukinė moteris“.