Lietuvos advokatūra savo šventę pradėjo šv. Mišiomis Vilniaus arkikatedroje

Penktadienį, gruodžio 2 d., Lietuvos advokatūros dienos proga Vilniaus arkikatedroje bazilikoje arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas aukojo šv. Mišias gausiai susirinkusiems advokatūros bendruomenės nariams.

Pamoksle ganytojas priminė, kad Naujajame Testamente esantis lotyniškas žodis „Paracletus“ verčiamas kaip užtarėjas arba advokatas. Šiuo žodžiu vadinama Šventoji Dvasia. Arkivyskupas kalbėjo: „Kristaus mokiniams pasakyta nebijoti, kai juos temps į teismus ir persekios, ir nesiruošti, kaip jie ginsis, nes Šventoji Dvasia jiems duos žodžius, kurių jiems reikės. Šv. Dvasios veikimas kiekvieno iš mūsų gyvenime yra mūsų asmeninio Advokato – Dievo advokato – lydėjimas per mūsų gyvenimą. Ir Jums Jūsų tarnystėje, ir man mano tarnystėje ji yra būtina. Ji yra ta, kuri veda mus į šviesą, leidžia mums pamatyti tikrovę ir duoda išminties ir patarimų, kurių mums visiems reikia.“

Gruodžio 5–8 d. Lietuvos advokatūra drauge su Lietuvos Caritas pasiūlys gyventojams nemokamų teisinių konsultacijų. Jas teiks advokatai savo kontorose ir organizacijos Caritas skyriuose visoje Lietuvoje. Ši socialinė akcija yra vienas iš Advokatūros savaitės renginių. Lietuvos advokatūros pakviesti, prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 60 advokatų ir advokatų padėjėjų, kurie pirminę teisinę pagalbą teiks Vilniuje, Kaune, Alytuje, Ukmergėje, Marijampolėje, Tauragėje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Skuode, Pakruojyje, Raseiniuose ir Rokiškyje.

„Caritas veiklos patirtis rodo, jog Lietuvoje yra nemaža dalis nepasiturinčių žmonių, kuriems reikalinga teisinė pagalba ir ji nėra lengvai prieinama. Vertiname Lietuvos Advokatūros iniciatyvą kaip reikalingą pagalbą mūsų globojamiems žmonėms ir kaip reikšmingą indėlį kuriant dalinimosi ir savipagalbos kultūrą Lietuvoje“, – teigė Lietuvos Caritas generalinė direktorė Deimantė Bukeikaitė. Anot Advokatų tarybos pirmininko prof. dr. Igno Vėgėlės, Lietuvos advokatūra sieks, kad Pro bono – savanoriškai neatlygintinai teikiamų profesionalių teisinių paslaugų – tradicija stiprėtų.

Lietuvos advokatūros ir vilnensis.lt informacija