Kviečiame į spaudos konferenciją apie Gailestingumo kongresą ir kard. P. Parolin vizitą

Mieli žiniasklaidos atstovai,

Maloniai kviečiame į spaudos konferenciją gegužės 5 d. 10 val. Skapo g. 4, Vilniuje.

Spaudos konferencijoje arkivyskupas Gintaras Grušas ir Toma Bružaitė pristatys Nacionalinį gailestingumo kongresą – didžiausią Gailestingumo metų įvykį Lietuvoje ir Vatikano valstybės sekretoriaus kard. Pietro Parolin vizitą į Lietuvą.

Nacionaliniame gailestingumo kongrese penktadienio vakarą vyks septyni kultūriniai renginiai, šeštadienį – arti penkiasdešimties pranešimų ir užsiėmimų. Katedros aikštėje šeštadienį keli šimtai kunigų lauks tų, kurie nori pasikalbėti ar atlikti išpažintį. Sekmadienį Gedimino prospektu vyks procesija, po jos šv. Mišioms Katedros aikštėje vadovaus kard. Pietro Parolin, kuris yra antras asmuo po popiežiaus Vatikane (pranešimą rasite žamiau).

Spaudos konferencija gegužės 5 d. 10 val. Skapo g. 4, Lietuvos Vyskupų Konferencijos sekretoriate.

Kalbės:

  • LVK pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas
  • Toma Bružaitė, viena iš Nacionalinio gailestingumo kongreso organizatorių

Prašome pranešti apie savo dalyvavimą spaudos konferencijoje el. p. komunikacija@vilnensis.lt iki gegužės 4 d. vakaro.

Kviečiame Jus pačius dalyvauti kongrese. Daugiau informacijos www.kongresas.lt.

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Savaitgalį Vilniuje vyks Nacionalinis gailestingumo kongresas

Vilniuje gegužės 6–8 d. vyks Nacionalinis gailestingumo kongresas, didžiausias popiežiaus Pranciškaus paskelbto Gailestingumo jubiliejaus renginys Lietuvoje. Renginyje laukiami vilniečiai, miesto svečiai, tikintieji iš visos Lietuvos ir užsienio lietuviai. Susirinkusiems sekmadienio šv. Mišias aukos popiežiaus legatas kardinolas Pietro Parolin. Šeštadienį koncerte dalyvaus pasaulį pakerėjusi sesuo Cristina Scuccia, „Italijos balso“ nugalėtoja.

Penktadienio vakarą kongreso dalyviai galės praleisti pagal skonį ir nusiteikimą: dalyviams siūlomi septyni vakaro pasirinkimai nuo koncertų ir kitų muzikinių pramogų iki spektaklių ar piligriminio žygio po Vilnių. Iš toliau atvykusius dalyvius po savo stogu svetingai priims vilniečių šeimos. Penktadienio naktį bus galimybė užsukti į Dievo Gailestingumo šventovę, atvirą visą parą.

Šeštadienio priešpietę kongreso dalyvių laukia net 47 paskaitos, pokalbiai ir diskusijos. Žymūs dvasininkai ir vienuoliai, įvairių sričių mokslininkai, rašytojai, šeimos, psichologai, socialiniai darbuotojai, Caritas atstovai ir kiti pranešėjai kalbės apie gailestingumą iš dvasinės, socialinės, meninės, šeimos ar politikos perspektyvos.

Popietę Katedros aikštė pasikeis neatpažįstamai – ji taps bažnyčia po atviru dangumi. Keli šimtai kunigų iš visos Lietuvos lauks norinčių atlikti išpažintį ar pasikalbėti su kunigu. Iš Dievo Gailestingumo šventovės į Katedros aikštę bus išneštas visame pasaulyje garsus Gailestingojo Jėzaus atvaizdas, kuris buvo nutapytas Vilniuje pagal šv. Faustinos regėjimus. Organizatoriai kviečia atnešti savo užrašytus maldos prašymus, už šias intencijas bus aukojamos šv. Mišios.

Šeštadienio vakaro koncerte bus galima išgirsti vienuolę seserį Cristiną. Pasaulį nustebinusio balso savininkė ses. Cristina pribloškė garsaus televizijos projekto teisėjus ir žiūrovus, pasirodžiusi scenoje su vienuolės abitu ir kryžiumi ant kaklo. Dalyvauti „Italijos balse“ vienuolė ryžosi, kad galėtų liudyti tikėjimą. Visą šeštadienio naktį žmonės bus laukiami maldai Vilniaus katedroje.

Sekmadienį nuo Nepriklausomybės aikštės pajudės procesija su originaliu Gailestingojo Jėzaus paveikslu. Gailestingumo miestui ir pasauliui bus meldžiama kartu su procesijai vadovausiančiu Vatikano valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolin. Kongresas baigsis iškilmingomis šv. Mišiomis Katedros aikštėje.

Apie trys šimtai savanorių užtikrins sklandžią kongreso eigą. Kongresą organizuoja Vilniaus arkivyskupija ir Lietuvos Vyskupų Konferencija. Kongreso partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė ir Valdovų rūmai, kurie kongreso dalyvius kvies apžiūrėti savo ekspoziciją už simbolinį vieną eurą. Generaliniai rėmėjai – Kolumbo riteriai, „Asami“, „Gintarinė vaistinė“, USCCB, Renovabis.

Vilniaus arkivyskupijos kurijos informacija