Kunigų susirinkime – praktinė informacija apie susitikimus su Popiežiumi

Rugsėjo 5 d. Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje vyko Vilniaus arkivyskupijoje besidarbuojančių kunigų susirinkimas. Po Valandų liturgijos Dieninės maldos Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas priminė apie rugsėjo 22–23 d. Lietuvoje vyksiančio Popiežiaus Pranciškaus vizito pasiruošimo darbus.

Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto generalinis sekretorius br. kun. Saulius Rumšas OP pristatė išsamią vizito programą, kurią galima rasti interneto puslapyje www.popiežiausvizitas.lt, ir priminė, kad į susitikimus su Popiežiumi reikėtų atvykti kuo anksčiau. Kiekvieno susitikimo vietoje, laukiant Popiežiaus, vyks iš anksto parengta programa. Parapijose vis dar galima teirautis kvietimų į du didžiuosius susitikimus – su jaunimu rugsėjo 22-ąją ir šv. Mišias rugsėjo 23-ąją. Visuose kituose susitikimuose kvietimai nereikalingi. Net ir neturintys kvietimų raginami atvykti ir dalyvauti.

Į susitikimus vykstantys žmonės gali pasiimti sulankstomą kėdę, pledą, maisto, vandens ir kitų nealkoholinių gėrimų (rekomenduojama ne stiklinė tara, galima neštis termosą), apsiaustą nuo lietaus (nerekomenduojama imti skėčių). Nesinešti metalinių, aštrių, stiklinių daiktų, kurie keltų pavojų saugumui. Kilus provokacijai ar nenumatytam, grėsmę keliančiam įvykiui, svarbu nepulti į paniką, išlaikyti ramybę, savitvardą ir kreiptis į pareigūną ar savanorį, kurių nestigs žmonių susibūrimo vietose.

Žmonės kviečiami parapijose pasiimti specialius lankstinukus, kuriuose nurodytas ne tik susitikimų su Popiežiumi laikas, bet ir maršrutai, kuriais papamobiliu vyks Popiežius, kad tie, kurie negalės dalyvauti susitikimuose, bent gatvėje pasveikintų Visuotinės Bažnyčios Ganytoją, atvykusį į Lietuvą. Žmonės raginami pravažiuojančio Popiežiaus laukti su parapijos vėliavomis ir plakatais.

Į Kauno Santaką, kur rugsėjo 23 d. Popiežius aukos šv. Mišias, žmonės kviečiami atvykti kuo anksčiau sekmadienio rytą, ir ne vėliau nei 8 val. Rekomenduojama vykti autobusais ar traukiniais. „Lietuvos geležinkeliai“ pasirūpino specialiais maršrutais į Kauną, grupėms taikomos didelės nuolaidos. Nuo Kauno geležinkelio stoties į Santaką visą naktį važiuos autobusai, kuriais bus galima nemokamai nuvykti į Mišias su Popiežiumi. Po pamaldų autobusai nuveš žmones iki stoties. Iki rugsėjo 10 d. dar galima užsiregistruoti nakvynei Kauno mokyklose.

Rugsėjo 21 d., penktadienį, dvasiškai ruošiantis Popiežiaus Pranciškaus atvykimui į mūsų šalį, Lietuvos bažnyčiose bus rengiama Švč. Sakramento adoracija ir klausomos išpažintys. Miestų bažnyčiose Adoracija vyks maždaug nuo 15 iki 22 val. Tikslus laikas nurodomas kiekvienos bažnyčios skelbimuose.

Aptarti katechetiniai, administraciniai parapijų reikalai, pristatytos naujos knygos.

Kitas Vilniaus arkivyskupijos kunigų susirinkimas vyks spalio 10 d. Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje.

-ksb-