Kovo–balandžio „Bitutėje“ – apie buvimą kartu

Kartu su pavasariu į Lietuvą atskrido ir naujas pavasarinis žurnalo vaikams „Bitutė“ numeris. Jame vabalai žurnalistai pasakoja, kaip priimti šalia mūsų esančius žmones, kurie yra kitokie nei mes.

Klausos negalią turinčios pirmokės Jorės istorija įkvepia stiprybės ir noro pažinti vaikus, kurie turi sveikatos problemų, bet yra tokie pat draugiški, sumanūs ir protingi, kaip ir sveiki vaikai. Nors ir turi klausos negalią, Jorė neatsilieka nuo kitų vaikų, moka gerai skaityti, rašyti ir skaičiuoti.

Apie mokykloje patirtas patyčias dėl to, jog buvo kitoks nei daugelis kitų vaikų, žurnale pasakoja žymus dainininkas, operos solistas Merūnas Vitulskis. Vaikams, kurie patiria patyčias, Merūnas linki nepasiduoti: „Jei patiri patyčias, išgyveni skausmą, nusivylimą, žinok, kad ateityje būsi keliom pėdom aukščiau už savo skriaudėjus. Po tokių nelengvų patirčių pats tampi jautresnis ir supranti kito žmogaus skausmą. Tai labai gera savybė, nes gali suprasti ir padėti kitiems, taip pat turintiems sunkumų.“

Žurnale tavęs laukia ir smagi pažintis su labai linksmais ir draugiškais Europos skautais. Bitutė pakalbino mažiausius Europos skautų narius – vaikus nuo aštuonerių iki dvylikos metų. Jie vadinami vilkiukais. Kaskart susitikę vilkiukai pasineria į džiunglių gyvenimą, kuris aprašytas Radjardo Kiplingo „Džiunglių knygoje“. Per žaidimus vaikai sužino, kaip rūpintis savo sveikata, taip pat išmoksta kruopštumo. Vilkiukai kasdien stengiasi padaryti bent vieną gerą darbą. Europos skautai padeda vaikams pažinti katalikų tikėjimą, nes tai yra labai svarbi jų gyvenimo dalis.

Kadangi jau greitai švęsime šv. Velykas, tinkamai joms pasiruošti padės rubrika „Pasidaryk pats“. Pasigaminęs specialiai Didžiajai Savaitei skirtą darbelį, paruoši savo širdį Jėzaus prisikėlimo šventei.

Žurnale jūsų laukia gausybė kitų pasakojimų, įvairių užduočių, konkursų, spalvinimo puslapių. Tad nieko nelaukdamas atsiversk žurnalą ir patirk daugybę įspūdžių.

„Bitutės“ žurnalą galite įsigyti prekybos centruose, spaudos kioskuose, parapijose. Žurnalą taip pat galite prenumeruoti visuose Lietuvos pašto skyriuose ir svetainėje www.prenumeruok.lt.

„Bitutės“ informacija