Kovo 19 dieną prasideda popiežiaus Pranciškaus paskelbti Šeimos metai

2021 metų kovo 19 dieną popiežius Pranciškus pradės šeimai skirtus metus. Tą dieną sukanka penkeri metai nuo apaštališkojo paraginimo Amoris Laetitia („Meilės džiaugsmas“), kalbančio apie meilę šeimoje, paskelbimo. Šeima – Amoris Laetitia metai tęsis iki 2022 m. birželio 26 dieną Romoje vyksiančio X Pasauliniu šeimų susitikimo su Šventuoju Tėvu.

Kovo 19 dieną 16 val. (Lietuvos laiku) vyks Šeimos metų atidarymo renginio „Mūsų kasdieninė meilė“ iš Vatikano transliacija. Pirmosios renginio dalies kulminacija bus popiežiaus Pranciškaus žodis. Nuo 17.30 val., antroje renginio dalyje, bus keletas akademinių pranešimų. Renginio transliacijos internetu nuoroda

Oficialus Šeima – Amoris Laetitia metų tinklalapis (keliomis kalbomis).

Posinodinis apaštališkasis paraginimas AMORIS LAETITIA apie meilę šeimoje (tekstas lietuvių kalba)

Lietuvoje Šeimos metams pradėti skirti renginiai:

Kovo 19 dieną:

  • 10.00 Šv. Mišios Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedroje. Mišias aukos vyskupas Jonas Ivanauskas.
  • 19.00 virtualus renginys „Meilė gyvuoja greta netobulumo“ Lietuvos šeimos centro feisbuko paskyroje.

Kovo 21 dieną:

  • 12.30 Šv. Mišios Vilniaus šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukos arkivyskupas Gintaras Grušas. Transliacija per LRT Plius kanalą.
  • 12.00 Šv. Mišios Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Mišias aukos vyskupas Linas Vodopjanovas.
  • 12.00 Šv. Mišios Šiaulių  Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Mišias aukos dekanas kun. Egidijus Venckus. Transliacija Šiaulių Katedros feisbuko paskyroje.
  • 12.00 Šv. Mišios Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja arkivyskupas Kęstutis Kėvalas. Transliacija per delfi.lt.

Kovo 24 dieną, trečiadienį, Lietuvos vyskupai visus vyrus katalikus kviečia pasninkauti ir melstis už Lietuvos šeimas. „Besimeldžiantis vyras savo vaikui yra tikras vyriškumo, rūpestingumo patikėtais žmonėmis bei atsakingumo vykdant Dievo valią kasdienybėje paveikslas“, – rašo ganytojai savo laiške: https://katalikai.lt/svjuozapometai/kronika/kovo24-vyru-pasninko-diena


Popiežius Pranciškus norėtų, kad Amoris Laetitia – Meilės džiaugsmo žinia pasiektų kiekvieną šeimą pasaulyje. Lietuvos šeimos centras kviečia skaityti šį Popiežiaus paraginimą ir dalijasikeliomis Popiežiaus mintimis iš jo:

Posinodiniame apaštališkajame paraginime Amoris Laetitia Popiežius Pranciškus dėkojo Dievui už gausybę šeimų, kurios, nors ir toli gražu nelaiko savęs tobulomis, gyvena meile, įgyvendina savo pašaukimą ir žengia pirmyn, nepaisydamos gausių suklupimų pakeliui.

„Santuokinis džiaugsmas, išgyvenamas net tarp skausmų, verčia pripažinti, kad santuoka yra būtinas džiaugsmo ir vargo, įtampos ir atvangos, kančios ir išlaisvinimo, pasitenkinimo ir troškimo, susierzinimo ir malonumo derinys, tačiau visada kelyje į draugystę, kuri skatina sutuoktinius rūpintis vienas kitu; jie „vienas kitam padeda ir tarnauja”, – pabrėžė Šventasis Tėvas.

Kad visada išliktume kelyje į draugystę, popiežiaus žodžiais, „būtina skirti laiko, kokybiško laiko, kurio esmė yra kantriai ir dėmesingai išklausyti“, „būtina ugdytis įprotį laikyti kitą tikrai svarbiu”, „būtina siekti plataus akiračio, neleidžiančio liguistai užsisklęsti savo ankštose idėjose, ir lankstumo keisti ar papildyti savo nuomonę”, būtini „dėmesingumo kitam ir prisirišimo prie jo ženklai”.

„Galiausiai pripažinkime, kad dialogas būtų vertas pastangų, turime turėti ką pasakyti, o tam reikia vidinio turtingumo, įgyjamo skaitant, asmeniškai apmąstant, meldžiantis ir atsiveriant visuomenei. Kitaip sakant, turime augti patys ir mokytis savo gyvenimu dalytis su sutuoktiniu. Kaip ir kiti mokslai, šis mokslas reikalauja laiko ir pastangų, bet suteikia džiaugsmo ir laimės pojūtį“, – rašo popiežius.

Šventasis Tėvas pabrėžia, kad šeimos istorija paženklinta visokiausių krizių, kurios yra jos dramatiško grožio dalis: „Kiekviena krizė moko ir įgalina intensyviau dalytis gyvenimu ar bent atrasti naują santuokinės patirties prasmę. Kiekvienoje krizėje glūdi geroji žinia, kurią reikia mokėti išgirsti įsiklausant į širdį. Krizės imtis būtina drauge“.

Šeimą Šventasis Tėvas vadina pirmutine žmogiškųjų vertybių mokykla, kur mokomasi tinkamai naudotis laisve. „Visi esame pašaukti gyvai stiebtis link to, kas pranoksta mus pačius ir mūsų ribas…<>Nepraraskime vilties dėl savo trūkumų ir lygia greta nepaliaujamai ieškokime mums pažadėtos meilės ir bendrystės pilnatvės”, – drąsina popiežius Pranciškus.

Visas apaštališkojo paraginimo Amoris Laetitia tekstas lietuvių kalba internete bus prieinamas nuo kovo 19 dienos.

Lietuvos šeimos centro informacija