„Knyga mažutėliams“ – kiekvienam, kuris bendrauja su vaikais

Išleista ses. Viktorijos Voidogaitės ir Angelės Pempienės „Knyga mažutėliams“. Tai knyga-vadovas ir priemonių aplankas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui darželiuose ir kokybiškam laikui su jais namuose.

Knygos temos, pateiktos veiklos ir užduotys kiekvienam, esančiam arti vaiko, suteikia progą tapti mokytoju, o būti mokytoju nėra sudėtinga turint planą. Knyga mažutėliams tokį planą sudaro metams, kiekvienai dienai. Ji įkvepia mokymosi priemones kurti iš kasdienių daiktų, naujai pažvelgti į temas, susijusias su vaiko lavinimusi.

Lapkričio 7 dieną (šeštadienį) 11 val. vyks knygos pristatymas (internetu). Prisijungimo informacija – įrašo apačioje. 

Pasak sesės Viktorijos Voidogaitės, turinčios daugiau nei 10 metų pedagoginės patirties, mažylių tėvai dažnai klausia, kaip žaisti su vaiku namie, kaip jį ugdyti savarankiškai: „Būna, kad vaikai grįžta iš darželio ir nori pratęsti smagią veiklą namie. Arba vaikai savaitgalį keliauja aplankyti senelių, kurie irgi nori su jais rasti būdų įdomiai leisti laiką. Mūsų kasdienėje aplinkoje pilna įdomiausių daiktų, tereikia juos išradingai panaudoti. „Knygoje mažutėliams“ pateikiama daugybė temų ir priemonių, kurios pritaikytos vaikams ir jo poreikiams, kurios ugdo vaikus pagal laiko patikrintus Montessori principus.“

„Knyga mažutėliams“ suskirstyta savaitės temomis. Kiekviena tema turi tris „linijas“, kurios nuosekliai atskleidžia nagrinėjamas temas ir per kurias vaikai įsitraukia į praktines užduotis. Jei praktinės veiklos metu yra atliekamas eksperimentas, knygos puslapyje galima rasti QR kodą, kurį nuskaičius pamatomas filmukas. Praktinės veiklos metu reikiant specialios Montessori metodo priemonės, ją galima išsikirpti iš patogiai parengto priedų segtuvo. Savaitės planą papildo katechezė – vaiko dvasią ugdanti žaisminga veikla.

Anot sesės Viktorijos Voidogaitės, vaikams labiausiai patinka daryti tikrus dalykus su tikrais daiktais: „Jeigu mokomės apie gamtą, tai einame į mišką ir apžiūrime kerpes, upelį ar skruzdėlyną. Jeigu kalbame apie architektūrą, kartu su vaikais sukuriame pastatų maketus su durimis ir langais. Taip ugdomi vaikai ne tik puikiai prisitaiko prie aplinkos (darželio, mokyklos), bet ir pasaulio pažinimu įkvepia bendraamžius. Be to, per šią veiklą užsimezga saugus ir mylintis santykis tarp mokytojo ir mokinio, tėvų ir vaiko, senelio ir anūko.“

„Knygoje mažutėliams“ aptariami ir sudėtingi, jautrūs klausimai: kiek laiko vaikai gali praleisti prie ekrano, kaip padėti vaikui adaptuotis darželyje, apie vaikų nerimą, suaugusiųjų skyrybas. „Šioms temoms aptarti knygoje skyrėme ypatingą dėmesį – su vaikų psichologe Eugenija Tonkich paruošėme specialias rubrikas, padedančias tėvams ir pedagogams atsakyti į jautrius klausimus“, – sako edukologė, darželio „Mažutėliams“ bendraįkūrėja ir vadovė, vienuolė Viktorija Voidogaitė.

Apie autores:
Sesuo Viktorija Voidogaitė CC – edukologė, darželio Mažutėliams bendraįkūrėja ir direktorė, mažutėlių ugdymo programos bei naujo vaikų katechezės modelio kūrėja. Jaunųjų pedagogų rengimo darbui programų sudarytoja ir koordinatorė.
Angelė Pempienė – trijų vaikų mama, darželio Mažutėliams pedagogė, geriausia vaikų draugė, jaunųjų mokytojų mentorė ir palydėtoja.

Knygos pristatymas vyks lapkričio 7 d., šeštadienį, 11 val. Zoom platformoje:
Prisijungimo nuoroda: https://us02web.zoom.us/j/82255120884…
Meeting ID: 822 5512 0884
Passcode: knyga

Įsigyti knygą galima čia

Daugiau informacijos feisbuke