Kanizijaus kelias – virtuali piligrimystė su jėzuitais

Naujoji programėlė „Keliauk su jėzuitais“ kviečia leistis į dvasinį nuotykį per Centrinės Europos jėzuitų provinciją, kuri sujungs ligšiolines Austrijos, Lietuvos, Šveicarijos ir Vokietijos provincijas. Virtuali piligrimystė per Vidurio Europą veda į 33 stoteles. Kiekvienoje jų laukia netikėtos istorijos, dvasiniai impulsai, galvosūkiai ir žaidimai.

Keletas jėzuitų ir jų draugų kai kurias Kanizijaus kelio atkarpas įveikia fiziškai, taip atstovaudami visiems, kurie dėl koronaviruso pandemijos suvaržymų šioje kelionėje dalyvaus nuotoliniu būdu. Socialinėse medijose jie gyvai dokumentuos savo piligriminę kelionę ir visus kvies bent nuotoliniu būdu patirti tai, ką kelionėje išgyvena jie patys. Tinklapyje www.canisius.world vartotojai virtualiai galės aplankyti piligrimines vietas ir susipažinti su vietos jėzuitų veikla.

33 Kanizijaus kelio stotelės prasideda Vilniuje ir baigiasi Fribūre, Šveicarijoje. Stotelės veda per 7 valstybes, įskaitant ir Švediją, Latviją bei JAV. Pavyzdžiui, Rygoje sužinosime, kokią reikšmę ekumenizmui Latvijoje turi ignaciškosios Dvasinės pratybos. Hamburge sutiksime jėzuitą, kuris drauge yra ir entuziastingas būgnininkas. Programėlės vartotojai turės neeilinę galimybę susipažinti su vietos jėzuitų gyvenimu, darbu, dvasingumu ir patys patirti, ką gali reikšti visuose dalykuose ieškoti Dievo ir jį rasti. Kiekvienoje stotelėje reikės išspręsti nedidelę užduotį ir už tai į savo piligrimo pasą bus galima gauti tos vietos antspaudą. Piligriminė kelionė nėra vien tik kelias per naująją provinciją, bet taip pat ir kelias į save, lavinant įprotį sąmoningai vertinti savo patirtį. Galiausiai ši piligriminė kelionė yra kelias į Dievą, su kuriuo santykį užmegzti padės įvairūs dvasiniai impulsai ir specialiai tam sukurtas virtualus maldos kampelis.

Šiais koronaviruso pandemijos bei apribojimų laikais programėlė siūlo naują piligrimystės būdą. Niekam nėra paprasta išgyventi šį suvaržymų bei atskirties laiką. Juo svarbiau dabar rasti vietą, kurioje dvasinių impulsų stiprinami galėtume atsigauti ir tarsi įkvėpti gryno oro. Programėlė „Keliauk su jėzuitais“ ne tik atvers galimybę pažinti jėzuitų pasaulio plotį ir gylį, bet ir skatins bendravimą: tarp jėzuitų, naujosios provincijos darbuotojų bei visų esamų ir būsimų jėzuitų bičiulių.

Nuo vasario 12 d. programėlė „Keliauk su jėzuitais” bus nemokamai prieinama mobiliųjų aplikacijų parduotuvėse App Store ir Google Play. Tuo pačiu metu pradės veikti tinklapis www.canisius.world. Specialiai tam sukurtoje feisbuko grupėje piligrimų bendruomenė bus kviečiama susipažinti tarpusavyje, kelionės metu dalintis savo žiniomis bei įžvalgomis ir taip stiprinti vieni kitus.

Centrinės Europos jėzuitų provincija bus įkurta 2021 m. balandžio 27 d. Provincijos vadovu taps ligšiolinis Austrijos jėzuitų provincijolas t. Bernhard Bürgler, SJ. Naujoji provincija apims 424 jėzuitų, įsikūrusių 36-iose vietose Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Austrijoje, Švedijoje, JAV ir Šveicarijoje.