Dokumentinio filmo „Audrys” premjera: lietuviško kino kūrėjai atveria kardinolo gyvenimą

Gegužės 19 d. 19 val. kino centre „Forum Cinemas Vingis“ įvyks naujo lietuviško dokumentinio filmo „Audrys“ premjera.

Tai filmas apie vienintelį šiuo metu kardinolą Lietuvoje. Audrys Juozas Bačkis, nepaveiktas sovietmečio, laisvas ir todėl dažnai čia nesuprastas, kitoks. Žmogus, kurio misija buvo atėjus naujiems laikams iš esmės pakeisti ir Bažnyčią Lietuvoje. Tai dokumentinis filmas apie asmenybę, kurios daugelis nepažįsta arba apie kurią susikūrė klaidingą įvaizdį.

Filmavimo vietos buvo Vilnius, Paryžius, Roma ir Užpaliai. Žiūrovai galės pamatyti ne tik epizodus iš kardinolo gyvenimo, bet ir jo artimiausios aplinkos žmones. Įdomiais ir netikėtais prisiminimais apie bendravimą su Audriu Juozu Bačkiu filme dalijasi prezidentas Valdas Adamkus, vyskupai Sigitas Tamkevičius ir Gintaras Grušas, bendradarbė Vatikane Flaminia Giovanelli, brolis Ričardas Bačkis, kunigas Kęstutis Dvareckas, vaikystės draugai iš Paryžiaus ir kiti.

Režisierius Aleksas Matvejevas, scenarijaus autorė Ingrida Laimutytė, operatorius Haroldas Klevinskas, kompozitorius Julius Aglinskas.

Filmo autoriai 2015 m. sukūrė dokumentinį filmą „Pasitikiu Tavimi“, pelniusį publikos prizą „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose. 2016 metais jis buvo nominuotas tarp trijų geriausių pasaulio krikščioniškųjų filmų festivalyje „Mirabile Dictu“ Romoje.

https://www.youtube.com/watch?v=fqu4Y7CjOgg

Pagal Bernardinai.lt paskelbtą informacija