„Caritas“ atskleidė auksinių pinigų konteinerių tikslą

Iš kart po šv. Velykų dešimtyje Lietuvos miestų atsirado auksiniai konteineriai su užrašu „Pinigai“. Kokių tik versijų neprigalvojo garsūs ir mažiau žinomi žmonės, spėliodami, kas ir kodėl Lietuvos miestuose pastatė auksinius konteinerius. Gigantiška taupyklė? Atvelykio margutis-auksutis? Banko edukacija finansinio raštingumo dienai? Kėdainių savivaldybės rinkliava įgriuvusiam tiltui taisyti? Po trijų dienų tylos Lietuvos Caritas atskleidė tikslą.

„Meti pinigus? Mesk teisingai“. Tokia socialinės Carito akcijos žinia ir kvietimas tikslingai elgtis su pinigais. Kaip sako Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, rūšiuoti atliekas pagaliau savaime suprantama. Tačiau sąmoningumo rūšiuoti lėšas dar labai trūksta.

Tai patvirtina ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys: net 70 proc. Lietuvos gyventojų, galinčių skirti paramą, metai iš metų niekam nepaskiria 1,2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Neišrūšiuoti pinigai grįžta į bendrą biudžetą, nesuteikę galimybės pamaitinti, aprengti, aplankyti, išklausyti, suteikti pastogę tūkstančiams sudėtingose situacijose atsidūrusių žmonių.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie kasmet Caritui skiria savo 1,2 proc. GPM. Tačiau itin didelė dalis žmonių niekam nepaskiria gyventojų pajamų mokesčio dalies paramai. Svarstėme, kokios galėtų būti paramos neskyrimo priežastys ir kaip šiuos žmones sudominti. Kas juos galėtų paskatinti skirti paramą, kas atkreiptų jų dėmesį. Taip gimė auksinių pinigų konteinerių idėja. Skirti 1,2 proc. GPM papildomai nekainuoja, o Caritui kiekvienas euras yra – aukso vertės“, – sako D. Bukeikaitė, kviesdama niekada neskyrusius paramos šiemet būtinai tai padaryti. Užtruks tik kelias minutes, o padarysite gerą darbą.

Lietuvos socialinių mokslų centro direktoriaus dr. Boguslavo Gruževskio teigimu, galimybė skirti 1,2 proc. GPM savo nuožiūra – tai demokratijos mokykla. „Mes dažnai kaltiname Vyriausybę, kad neteisingai panaudoja pinigus. Tai čia yra priemonė padaryti tai teisingai”, – sako Vilniaus universiteto profesorius.

Auksinius konteinerius su užrašu „Pinigai“ iš karto po Velykų į dešimt Lietuvos miestų – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Alytų, Marijampolę, Druskininkus, Trakus, Jonavą, Kėdainius – išvežiojo projekto partnerio aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ transportas. Penktadienį padabinti akcijos lipdukais, miestų aikštėse pinigų konteineriai bus iki gegužės 2 dienos, kai baigiasi 1,2 proc. GPM  paramos skyrimo laikas.

„Kasdienėje savo veikloje puikiai žinome, koks svarbus kiekvieno iš mūsų sąmoningumas ir aktyvus prisidėjimas prie teigiamų pokyčių. Pagalba organizacijoms, kurių veikla nukreipta į labiausiai pažeidžiamų mūsų visuomenės narių poreikių patenkinimą, yra mažiausia, ką kiekvienas galime padaryti. Prisijungdami prie Lietuvos Carito iniciatyvos, skatiname gyventojus neišmesti valstybės suteiktos galimybės paremti visuomenei svarbių organizacijų veiklą, joms skiriant dalį Gyventojų pajamų mokesčio. Didžiuojuosi „Ecoservice“ komanda, kuri aktyviai prisidėjo prie šios kampanijos, skirtos atkreipti visų mūsų dėmesį, kad padėti kitam yra labai paprasta“, – teigia „Ecoservice“ generalinė direktorė Jurgita Nacevičienė.

Socialinę akciją balandžio 21-23 dienomis pratęs 34-ojo Carito gimtadienio vyksmai dešimtyje Lietuvos miestų tema „Rūšiuok, bet ne žmones“. Geriausia dovana Caritui šia proga – jūsų 1,2 proc. GPM. Vedlį, kaip lengvai paskirti paramą, rasite svetainėje caritas.lt.

Lietuvos „Caritas“ informacija