Bažnytinio paveldo muziejuje – apžvalginės ekskursijos pietų metu

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia turiningai praleisti pietų pertrauką! Per 30 minučių ekskursijas turėsite galimybę kartu su gidu nusileisti į Vilniaus katedros požemius ar pakilti į Vilniaus katedros varpinę, išvysti Vilniaus katedros lobyną ir susipažinti su Vilniaus vienuolijų palikimu Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir vienuolyne įrengtose ekspozicinėse erdvėse.

 

Vilniaus katedros varpinėje ekskursijos vyksta pirmadieniais – ketvirtadieniais
Tai vienas iš pagrindinių miesto simbolių, svarbi arkikatedros, Žemutinės ir Aukštutinės pilių komplekso dalis. Varpinės istorija siekia XIII a. vidurį: čia stovėjęs gynybinis bokštas XVI a. tapo varpine, o XIX a. pradžioje įgavo dabartinę išvaizdą. Pastato viršuje laiką skaičiuoja seniausias miesto laikrodis, į šv. Mišias kviečia varpų skambėjimas, bokšto istoriją pristato interaktyvi ekspozicija, lankytojams atsiveria įspūdingi Vilniaus vaizdai.

 

Vilniaus katedros požemiuose ekskursijos vyksta antradieniais – ketvirtadieniais
Nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų.

 

 

Didžiosios monstrancijos fragmentas. Vilnius, 1535 m. Vilniaus katedros lobynas

Bažnytinio paveldo muziejuje ekskursija „Katedros lobynas“ vyksta trečiadieniais ir penktadieniais
Muziejuje, įsikūrusiame Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne – įspūdingame Renesanso laikų ansamblyje. pristatomi vertingiausi eksponatai iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – paslaptingai atrasti, išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai.

 

 

 

Bažnytinio paveldo muziejuje ekskursija „Dangaus miestas“ vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais
Kartu su gidu susipažinsite su septyniolikos Vilniaus vienuolijų istorija ir meno vertybėmis: nuo pirmųjų XIV a. įsikūrusių vienuolijų – pranciškonų ir dominikonų – iki XVIII a. vid. į sostinę atvykusių šaričių. Būtina pamatyti 2017 m. netikėtai atrastą, jėzuitų iniciatyva 1855 m. sukurtą Šnipiškių koplyčios Jėzaus skulptūrą, per stebuklą Karmelitų ordinui priklausiusioje Šv. Jurgio bažnyčioje išlikusį 1760–1765 m. paveikslą „Švč. Mergelės Marijos ir šv. Juozapo sužadėtuvės“ ir didžiąją Bernardinų bažnyčios monstranciją (XVI a. II pusė – XVII a. pradžia), kuri, užkasta vienuolyno darže, pergyveno 1655 m. rusų kariuomenės šeimininkavimą Vilniuje.

Ekskursijų pradžia – 12 val.
Ekskursijų trukmė – 30 min.

Ekskursijų kaina – 6 Eur, su nuolaida – 4 Eur (varpinė – 5 Eur, su nuolaida – 3 Eur).

Galima užsisakyti ir atskirą ekskursiją Jums patogiu metu. Trukmė – 1 val. Papildoma kaina už gido paslaugas – 20 Eur.

Siekiant užtikrinti saugumą, renginių lankytojų prašome įsivertinti savo sveikatos būklę, dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis kitų saugumo reikalavimų. 

Daugiau informacijos ir registracija:
Tel. + 370 5 269 7800+370 600 12 080
El. p. muziejus@bpmuziejus.ltvarpine@bpmuziejus.ltkatedrospozemiai@bpmuziejus.lt