Rugsėjo pradžioje tikintieji laukiami Trakinių atlaiduose Trakuose

Rugsėjo pirmąją savaitę tikintieji kviečiami burtis maldai prie stebuklingo Marijos, Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, atvaizdo Trakų bažnyčioje. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje vyks Trakinių atlaidai, sutraukiantys piligrimus ne tik iš Vilniaus arkivyskupijos, bet ir visos Lietuvos bei užsienio.

Pagrindinę atlaidų dieną, rugsėjo 4-ąją, sekmadienį, šv. Mišioms 10 val. (lenkų k.) ir 12 val. (lietuvių k.) vadovaus Arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Sekmadienį parapijos bendruomenė organizuoja „Spalvotųjų šypsenų šventė Trakinių atlaiduose”. Greta bažnyčios veiks kūrybinės dirbtuvės, koncertuos įvairūs atlikėjai. Renginio dalyviai bus vaišinami naminiais kepiniais, bus galimybė iš arčiau susipažinti su parapijos gyvenimu.

Trakų bažnyčioje atlaidų savaitę, bus aukojamos šv. Mišios 12 ir 18 val. lietuvių kalba, 10 ir 17 val. lenkų kalba. Rugsėjo 8 d. ketvirtadienį, minint Švč. Mergelės Marijos Gimimą, Šv. Mišios vyks 10 val. (lenkų k.) ir 12 val. (lietuvių k.).

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas, bylojantis apie gilią tradiciją Lietuvą suvokti kaip Marijos užtarimo ir globos lydimą kraštą. Paveikslas vainikuotas karūnomis, dengtas meniškais apkaustais, jį supa daugybė votų, liudijančių, kad šis Dievo Motinos atvaizdas nuo seno traukia maldininkus.

Daugiau informacijos www.trakubaznycia.lt

Atlaidų programa