Joanitai kviečia: Bėk ir atstatyk mano bažnyčią!

Šv. Jono bendruomenė kviečia bėgti. Nuo ko? Iš kur? Verčiau – dėl ko. Trys priežastys. Pirmoji – aplenkti BMW. (Praėjusių metų Vilniaus maratone BMW komanda užėmė 10 vietą gausiausių komandų sąraše.) Antroji – surinkti pinigų Išganytojo bažnyčios restauravimui paremti. Trečioji – stiprinti ne tik raumenis, bet ir širdį bei valią, kad lengviau būtų sutikti Dievą, „kokia bebūtų distancija“.

Tikslas restauruoti LDK laikus menančią Išganytojo bažnyčią joanitų vienuolyno broliams yra toks pats ambicingas iššūkis, kaip ir ryžtis maratonui (ar net pusmaratoniui) niekada to nedariusiam žmogui. Bet gal verta pabandyti? Prisijungti prie joanitų komandos Vilniaus maratone, padėti jiems patekti į gausiausių Vilniaus maratono komandų TOP 10 ir taip prisidėti prie bažnyčios restauracijos projekto žinomumo.

Praktinė informacija. Vilniaus maratonas vyks rugsėjo 11 d. Registruotis bet kokiai (42 km, 21 km, 10 km, 4,2 km) distancijai kviečiame puslapyje vilniausmaratonas.lt. Komandos pavadinimas „Joanitai“. Taip pat užsiregistruokite ir joanitų puslapyje, kad broliai joanitai žinotų, kiek bėgikų bus komandoje ir kiek reikės marškinėlių.

Sirgaliai ir rėmėjai. Jei negalite ar nenorite bėgti, galite tapti oficialiu komandos sirgaliumi ar paremti bažnyčios restauravimą, pervesdami pinigų į Šv. Jono kongregacijos Vilniaus vienuolyno sąskaitą. Taip pat galite laukti prie finišo ir aukoti bažnyčios restauravimui maratono metu. Daugiau čia.

Apie Išganytojo bažnyčią, dar žinomą Viešpaties Jėzaus vardu, (Antakalnio g. 27) galite paskaityti čia. Išganytojo bažnyčia Sapiegų pastangomis pastatyta XVII a. pb. – XVIII a. pr., Vilniuje besikuriant Trinitorių vienuolijai. Tai unikalus brandžiojo baroko pavyzdys, deja, ir vienas labiausiai niokotų Vilniaus barokinio paveldo objektų. Aštuonkampio plano bažnyčia išsiskiria daugiau nei 30 m. aukščio kupolu ir italų meistro Pietro Perčio (Perti) stiuko lipdiniais.

Bažnyčia lankymui atidaryta nuo antradienio iki penktadienio 10–17 val., šeštadienį 9–17 val.
 Pamaldų laikas čia.

Tris priežastis, kodėl bėgti, rasite išsamiai pristatytas Šv. Jono Teologo kongregacijos puslapyje. Marijos radijo laida „Aktualijos“ su br. Pranciškumi Ksaveru ir br. Kūdikėlio Jėzaus Pranciškumi apie Šv. Jono brolių iniciatyvą „Bėk ir atstatyk mano bažnyčią“.