Antrą kartą Vilniuje sodinti „Vilties laukai“

Spalio 14 d. jau antrą kartą pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas organizavo kampaniją „Vilties laukai“. Šiais metais geltonieji narcizai – tarptautinis vilties simbolis – buvo pasodinti ne tik šlaite prie hospiso pastato, bet ir prie keturių ženklų „Vilnius“, ties įvažiavimu į Lietuvos sostinę iš pietų, šiaurės, rytų, vakarų. Taigi tarptautinė „Vilties laukų“ kampanija, kurios tikslas atkreipti sveikų žmonių dėmesį į tai, jog šalia yra sunkiai sergančių, kuriems reikalinga mūsų pagalba, bus labiau matoma. Pavasarį, kai pievelėse prie Gailestingumo miesto riboženklių pražys geltonieji narcizai, kiekvienas vairuotojas ar keleivis atkreips į juos dėmesį.
Geltonasis narcizas yra gyvybės simbolis – tai gėlė, kuri pirmoji pražysta pavasarį, žadindamą visą gamtą, todėl ji ir tapo kampanijos simboliu. Šios gėlės simbolizuoja viltį, gyvybę ir norą padėti ligoniams. Tokia yra „Vilties laukų“ žinia vilniečiams ir miesto svečiams.
Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas, pirmoji tokia įstaiga Lietuvoje, nuo pat gyvavimo pradžios įsijungė į pasaulinę „Vilties laukų“ kampaniją. Šios įstagos misija ne tik padėti nepagydomiems ligoniams, bet ir skleisti hospiso idėją mūsų šalyje. Šioje srityje hospisas yra nemažai pasiekęs. Apie tai liudija ir hospiso direktorės s. Michaelos Rak apdovanojimas Šv. Kristoforo statulėle. Šį apdovanojimą Vilniaus miesto valdžia skiria už ypatingus įvairių gyvenimo sričių nuopelnus.
Kampanija „Vilties laukai“ taip pat kviečia mus finansiškai paremti įstaigos veiklą, nes didelę veiklai reikalingo biudžeto dalį įstaiga turi susirinkti pati. Vilniaus teritorinės ligonių kasos finansuoja tik 30 procentų veiklos išlaidų. Tikimės, kad rudenį pasodinti gėlių svogūnėliai taps savotiškais „indėliais“, kurie atsipirks pavasarį. Kai motina gamta rūpinsis gėlėmis, mumyse augs viltis, kad įstaiga sulauks daugiau savanorių, jaunimo ir geradarių
.
Tegu geltonaisis narcizas lieka su Jumis!

Tadeusz Andrzejewski

Renginio aprašymas iš https://www.facebook.com/hospisas/posts/644137152393023. Čia galite pamatyti ir renginio nuotraukas.