Vilnieti, priimk piligrimą po savo stogu!

Kviečiame vilniečius gegužės 6–8 dienomis priimti piligrimus nakvynei į savo namus. Vilniuje tomis dienomis vyks Nacionalinis gailestingumo kongresas, kuriame laukiama tūkstančių piligrimų iš visos Lietuvos.

Prašome Vilniaus parapijų tikinčiųjų priimti piligrimus nakvynei

  • penktadienio ir šeštadienio naktims (gegužės 6–7 d.)
  • arba šeštadienio nakčiai (gegužės 7 d.)

Taip pat prašome, jog priimančios šeimos pavaišintų piligrimus pusryčiais – jie gali būti labai paprasti: kava/arbata ir bandelė ar sumuštinis.

Jei galite priimti piligrimus vienai ar dviem nakvynėms, kviečiame parsisiųsti anketą, kurią užpildytą reikia atnešti į savo bažnyčios zakristiją ar raštinę. Kiekvienoje parapijoje bus paskirtas nakvynės koordinatorius, kuris suteiks Jums daugiau informacijos. Norinčiųjų priimti piligrimus registracija vyksta iki balandžio 20 dienos.

Popiežius Pranciškus Gailestingumo jubiliejų skelbiančioje bulėje kviečia neužmiršti gailestingumo darbų artimui, tarp kurių – keleivį priimti ir išalkusį pavalgydinti. „Jėzus šiuos gailestingumo darbus išvardija savo mokyme, kad galėtume pasitikrinti, ar gyvename kaip jo mokiniai, ar ne“, – rašo popiežius.

Gailestingumo kongresas bus didžiausias Gailestingumo jubiliejaus renginys Lietuvoje, kuriuo siekiama, kad kiekvienas dalyvis autentiškai, asmeniškai ir bendruomenėje išgyventų Gailestingumo jubiliejų.

Jei turite klausimų dėl nakvynės, kurių negali atsakyti Jūsų parapijos koordinatorius, rašykite Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centrui el. paštu vajcui@gmail.com (temos lauke įrašykite „Dėl piligrimų nakvynės“).

Daugiau apie kongresą: www.kongresas.lt

Piligrimus priimančiojo anketa (pdf).