Vilniaus viešbučiai tęsia tradiciją – surengė šventinius pietus „Carito“ globojamiems žmonėms

Septynių didžiausių sostinėje veikiančių tarptautinių viešbučių restoranai gruodžio 18 d. tradiciškai maistą ruošė ne tik savo viešbučių svečiams bet ir Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ socialinės pagalbos ir integracijos centro „Betanija“ lankytojams. Jau penktus metus iš eilės viešbučiai, dovanojantys kalėdinę šventę nepasiturintiems vilniečiams, kviečia ir kitus socialiai atsakingus verslus ar piliečius prisijungti prie gražių ir prasmingų iniciatyvų.

Susitikimo pietuose jau ne pirmą kartą dalyvavo viešbučiai „Grand Hotel Kempinski Vilnius“, „Radisson Blu Royal Astorija“, „Novotel Vilnius Centre“, „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, „Radisson Blu Hotel Lietuva“ bei „Holiday Inn Vilnius“. Pirmą kartą prie pietų prisijungė ir šiais metais duris atvėręs „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“.

Prasmingam tikslui susitelkiantys viešbučiai siekia susirinkusiems žmonėms sukurti įsimintiną Kalėdų šventę bei dovanoti savo dėmesį bei laiką tiems, kuriems to reikia labiausiai. Šiais metais prie šventinio kalėdinio pietų stalo sulaukta apie 150 žmonių.

Į šventinį susitikimą susirinkusius pasveikino vyskupas Darius Trijonis. Vyskupas palinkėjo bendrystės bei kad artėjančios Kalėdos ir Naujieji būtų su daugiau vilties, daugiau tikėjimo, daugiau džiaugsmo, kad būtų parodyta daugiau gerumo mūsų gyvenimuose.

Kalėdiniuose pietuose susirinkusiems vargstantiems viešbučių restoranai ruošė sriubą, karštą patiekalą, desertą bei dovanėlę išsinešti. Tokiam kiekiui žmonių pamaitinti išvirta apie 42 litrus sriubos. Socialiniame centre „Betanija“ kasdien nemokamai pietauja keli šimtai sostinės žmonių, tad tokio kiekio šilto maisto reikia nuolat. Įprastai pietų metu maistas yra dalinamas padedant 3–4 savanoriams, vėliau „Betanijos“ lankytojai kviečiami dalyvauti dienos centro veiklose, kurias taip pat organizuoja savanoriai. Feisbuke yra susikūrusi grupė „Kepu gerumo pyragą“, kurioje savanoriai ruošia ir dalina desertus kartą per savaitę. Kviečiame visus geros valios žmones prisijungti prie Betanijos savanorių komandos.

Galintys bei norintys ištiesti pagalbos ranką, yra kviečiami prisidėti ir tradicinės „Carito“ iniciatyvos „Gerumas mus vienija“, kuri jau 22-us metus advento laikotarpiu kviečia padėti žmonėms, kurie šiuo metu yra praradę tikėjimą ir viltį, kamuojami ligos, prispausti skurdo ar vienatvės, stokoja įvairų materialinių gėrybių.

Prisidėti prie akcijos galima įsigijus specialią „Carito“ žvakutę bažnyčiose ir prekybos centruose „Akropolis“ ir „Panorama“ gruodžio 16–23 dienomis (Vilniuje). Žvakelės yra gaminamos Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ žvakių dirbtuvėse įvairių sunkumų patiriančių, „Caritas“ globojamų žmonių bei savanorių. Taip pat „Carito“ veiklas galima paremti pervedant interneto puslapyje www.vilnius.caritas.lt naudojantis „Paysera“ paskyra arba paskambinus trumpuoju tel. 1454 (SMS ar skambučio kaina 5 Eur).

2018 m. Vilniaus arkivyskupijos „Carite“ dirbusių 96 darbuotojų ir 306 savanorių pagalbos dėka visokeriopa pagalba buvo suteikta net 15 920 žmonių, o paramos suma viršijo 2 mln. Eur.

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ informacija