Vilniaus kariliono festivalį atidarys fotografijų paroda

Liepos 11-ąją prasidėsiantį antrąjį tarptautinį Vilniaus kariliono festivalį atidarys Narimanto Šerkšnio fotografijų paroda, supažindinsianti su didžiausiu Centrinėje Europoje karilionu, 2015 metais įrengtu viename iš Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokštų. Tą patį vakarą koncertuos žinomas karilionierius iš Japonijos Toru Takao. Visi festivalio koncertai, kurie vyks trečiadieniais iki rugpjūčio 22 d., yra nemokami. Pradžia – 19 val.

„Pernai pirmą kartą organizuotas Vilniaus kariliono festivalis šiemet išaugo į tarptautinį renginį. Net septynis nemokamus koncertus surengs karilionininkai iš Japonijos, Belgijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Jie gros tiek kitų autorių, tiek savo kūrybos kūrinius, o lenkų muzikantei gyvai pritars valtorna“, – festivalį pristato brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP.

Jau du dešimtmečius fotografuojantis Narimantas Šerkšnys pasirinko neįprastą nespalvotų nuotraukų formatą (2 m x 0,75 m). Jos bus eksponuojamos ant bažnyčios šventorių juosiančios tvoros.

„Pati varpų „fotosesija“ vyko keturias dienas, tačiau pasiruošimas ir nuotraukų gamyba užtruko ilgiau, – šypsosi N. Šerkšnys. – Kai nusprendžiau fotografuoti karilioną, supratau, kad nuotraukos turi būti nespalvotos ir būtent tokio formato. Kadangi esu reklamos fotografas, mintyse kruopščiai apskaičiavau ir sudėliojau, kaip fotografuoti, kad įgyvendinčiau pirminę idėją. Man šio muzikos instrumento savitumas atrodo būtent toks.“

N. Šerkšnio kariliono fotografijos bus eksponuojamos ir pasibaigus festivaliui.
Nemokami koncertai vyks 2018 m. liepos 11 – rugpjūčio 22 d., trečiadieniais, 19 val.