Vilniaus arkivyskupijos žinios | 2020-05-08

Mielieji,

Lietuvos vyskupai pranešė, kad nuo gegužės 10 d., laikantis visų LVK nustatytų saugumo normų, atnaujinamas Eucharistijos šventimas sekmadieniais dalyvaujant tikintiesiems. Naujausias vyskupų nutarimas.

Informaciją apie Mišių laiką, transliacijas, dalyvavimo ir saugumo tvarką kviečiame pasitikrinti bažnyčių informavimo priemonėse ar kreiptis į parapijos kunigus ar darbuotojus.

Sekmadienį 12.30 val. šv. Mišios iš Dievo Gailestingumo šventovės bus transliuojamos per LRT Plius televiziją, LRT Klasika radiją ir LRT Mediateką.

Gegužės 14 dieną popiežius Pranciškus kviečia skirti maldai už visą žmoniją, palydint ją pasninku ir gerais darbais. Drauge su įvairių religijų tikinčiaisiais malda kreiptis į Viešpatį ir prašyti, kad Jis apsaugotų žmoniją, padėtų jai įveikti pandemiją, grąžintų saugumą bei stabilumą, kurio dabar taip stokojame, Lietuvos žmones kviečia ir mūsų šalies vyskupai.

Gegužės 18 dieną minimos 100-osios Šventojo Jono Pauliaus II gimimo metinės. Vyriausybė patvirtino Šventojo Jono Pauliaus metų minėjimo 2020 metais planą.

„Tu mane pašaukei“: Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas apie savo pašaukimo kelią(vaizdo žinia)
Popiežiaus maldos intencija gegužės mėnesiui: už diakonus (vaizdo žinia)
Kad dvasia būtų gyva | karantinas: naudingos nuorodos gyvenant karantino sąlygomis

Naujienos iš bendruomenių ir parapijų:
Dokumentinis filmas „Audrys“ apie kardinolą Audrį Juozą Bačkį jau su angliškais subtitrais internete (lietuviška versija – LRT mediatekoje)
Ekskursijos pavieniams lankytojams Bažnytinio paveldo muziejuje (būtina registracija)
„Bendrakeleiviai“ organizuoja virtualią grupę išgyvenantiems vienatvę (registracija)
Pasauliečių pranciškonų iniciatyva „Mano pasiryžimai Laudato Si savaitei“
Šv. Jono brolių Jurgio ir Elijo vaizdo pokalbiai: apie Dievo žodį, kaip jį priimti ir juo gyventi; apie Rožinio maldą ir pašalinius trukdžius.
Virtualus choras. Vaclovo Augustino kūrinį  „Da Pacem, Domine“ atlieka choras „Jauna Muzika“ (vaizdo įrašas)
Vilniaus šv. Juozapo mokykla skelbia papildomą mokinių priėmimą
Maldos ir paramos akcija „Šviesos žemėlapis“
Gegužės 9 d. 20 val. pokalbis su ses. Agniete Ivaškevičiūte OSB „Žemiškasis Motinos Marijos gyvenimas (tiesiogiai iš Šiluvos)
Gegužės 10 d. 18 val. Susikaupimo vakaras studentams apie Mariją, nuolankumą ir autentiškumą (tiesiogiai feisbuke)
Gegužės 30 d. Online Sekminių jaunimo diena Vilniaus Kalvarijose

Pagalba išlaikant bažnyčią karantino metu. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie ir šiuo metu aukojate ir padedate parapijoms ir bažnyčioms gyvuoti!

Kviečiame paskirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio parapijoms, katalikiškoms bendruomenėms, organizacijoms ar katalikiškai žiniasklaidai. Informacijos, kaip tą padaryti ieškokite jų interneto svetainėse ar socialinių tinklų paskyrose.

Kviečiame informaciją siųsti el. paštu komunikacija@vilnensis.lt.

Užsiprenumeruoti „Vilniaus arkivyskupijos žinias“ el. paštu galima išsiunčiant tuščią laišką adresu sympa@lists.lcn.lt, įrašius „subject/tema“ lauke: subscribe vn_info. Atsisakyti prenumeratos galima įrašant unsubscribe vn_info.