Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ konferencijoje – dėmesys į laiko ženklus

Vilniaus arkivyskypijos Caritas birželio 5 d. 10.00 val. kviečia nuotoliniu būdu jungtis į metinę konferenciją „Laiko ženklai“.

VA Carito misija – liudyti Bažnyčios rūpestį, teikti poreikius atitinkančią pagalbą ir telkti geros valios žmones. Patyrus visą pasaulį sukrėtusius pokyčius, VA Carito bendruomenė konferencijoje siūlo stabtelėti ir kartu atpažinti laiko ženklus keitusius bendruomenės veikimą bei drąsius ir kūrybingus sprendimus atliepiant vargšų skausmą.

Pranešimą apie laiko ženklus Bažnyčiai ir Caritui renginyje sakys Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, žvilgsnį į Vilniaus arkivyskupijos Caritą šiandienos iššūkių kontekste padės atkreipti VA Carito direktorė s. Jolita Matulaitytė.

Diskusijoje įžvalgomis apie laiko duotybę, galimybes bei pasirinkimus dalinsis:

  • Arūnas Kučikas Lietuvos Carito tarybos pirmininkas;
  • Rimgailė Baltutė, Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo atstovė;
  • Audrius Vasiliauskas, Vilniaus Pal. Jurgio Matulaičio parapijos „Išklausymo tarnystės“ koordinatorius;
  • Miroslavas Seniutis, Socialinės pagalbos ir integracijos centro „Betanija“ vadovas.

Visus norinčius prisijungti ir išgirsti šio laikmečio aktualijas apie pagalbą vargstantiems, organizatoriai kviečia registruotis iki birželio 1 d. užpildant registracijos anketą. Renginys vyks nuotoliniu būdu, transliacija rūpinsis „Katalikų medijų centras“.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Vilniaus arkivyskupijos Carito feisbuko puslapyje.

Vilniaus arkivyskupijos Caritas telkia geros valios žmones socialinei pagalbai, kovoja su skurdu, gina žmogaus teises ir rūpinasi kiekvieno pagalbos prašančiojo orumu. Kasmet pagalbos sulaukia 14 tūkst. žmonių, tarp kurių pagalba teikiama: vaikams ir jaunimui, vienišoms mamoms, šeimoms, benamiams, pabėgėliams, vyresnio amžiaus žmonėms, priklausomiems asmenims, patiriantiems skurdą ir alkį. Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomenė, suvienijusi apie 800 savanorių, yra plačiausias socialinės pagalbos tinklas Vilniaus regione.