Vilniaus arkivyskupijoje – mokymų ciklas apie saugios aplinkos užtikrinimą

Vilniaus arkivyskupijos Carito nuotrauka

Vilniaus arkivyskupijoje birželio 13–14 d. prasidėjo mokymų ciklas apie saugios aplinkos nepilnamečiams ir pažeidžiamiems asmenims užtikrinimą Vilniaus arkivyskupijos bendruomenėse.

Pirmieji mokymuose dalyvavo Carito vaikų dienos centrų darbuotojai, Švenčionių, Švenčionėlių, Druskininkų Ratnyčios parapijų kunigai, katechetai.

Analizuotos temos: kaip atpažinti įvairias smurto rūšis ir užkirsti kelią smurtui, kaip reaguoti, į ką svarbu atkreipti dėmesį organizuojant įvairias veiklas su vaikais, jaunimu, pažeidžiamais asmenimis.

Mokymuose savo patirtimi dalijosi Carito vaikų dienos centro Vilties angelas vadovė Anžela Čikiliova ir darbuotoja Justyna Sivinskė.

Lietuvos vyskupų konferencijos gaires, dirbantiems su nepilnamečiais ir pažeidžiamais suaugusiais Bažnyčioje pristatė ir analizavo kunigas Mykolas Sotničenka.

Kaip atpažinti vaiką žalojantį elgesį išsamiai pristatė „Paramos vaikams centro“ steigėja ir vadovė Aušra Kurienė. Jos pateikti pavyzdžiai ir begalinė profesinė patirtis nepaliko abejingų, kad ir kaip nelengva buvo klausytis duotų pavyzdžių.

Kaip atpažinti seksualinį smurtą ir algoritmą kaip reaguoti į jį pasidalino psichologė Vilma Paliaukienė, Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centras „Užuovėja“.

Bendryste su visais dalinosi Vilniaus arkivyskupijos Carito vadovė Audronė ir Vilniaus vyskupas Arūnas Poniškaitis.

Mokymus organizavo darbo grupė iš Vilniaus arkivyskupijos kurijos, Carito ir Katechetikos centro darbuotojų.

Vilniaus arkivyskupijos Carito informacija