Vaikai Vaidotuose džiaugsis naujomis dienos centro patalpomis

Vaidotų parapijos bendruomenė, kampanija „Už saugią Lietuvą“ ir verslo atstovai suvienijo jėgas, kad suteiktų Vaidotų parapijos dienos centro vaikams tinkamą erdvę augti ir ugdytis. Įkurtuvių šventė naujose dienos centro patalpose vyks 2017 m. lapkričio 6 d. 13 val. Vaidotuose, Vilniaus r.

Vaikų dienos centras, kurį nuolat lanko 20–25 vaikai, prieš dvejus metus įsikūrė parapijos patalpose. Dienos centrą įkūręs Vaidotų klebonas kun. Jurgis Vitkovskis matė, jog miestelyje nėra saugios erdvės, kurioje po pamokų vaikai galėtų leisti laiką, ugdytis, patirti žmogišką dėmesį ir rūpestį. Dienos centre suburti savanoriai patenkino šiuos vaikų poreikius, tačiau patalpos, kuriose įsikūrė centras, buvo vargingos: be vandentiekio, tualetas – tik lauke, žiemą čia dažnai būdavo vos 10 laipsnių šilumos.

Šį rudenį į pagalbą Vaidotų parapijos dienos centro savanoriams ir vaikams atėjo LR Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“. Bendromis jėgomis buvo surastos naujos patalpos, kurių tvarkyti į talką rinkosi ir Vaidotų parapijiečiai, ir savanoriai iš Vilniaus. Jau kitą savaitę į naujas patalpas persikelsiantys vaikai čia ras šiltą ir saugią aplinką žaidimams, ugdymuisi, taip pat virtuvėlę, kurioje ne tik gaus šilto maisto, bet ir patys galės mokytis gaminti.

„Čia visi lygūs. Dienos centre vaikas išmoksta bendravimo įgūdžių, įgauna drąsos, jaučiasi mylimas, nes mato, kad jam čia yra skiriama daugiau laiko, dėmesio, meilės ir šilumos“, – teigia Vaidotų klebonas kun. Jurgis Vitkovskis. Jis pabrėžė, kad be savanorių ir bendruomenės įsitraukimo šis centras negalėtų gyvuoti, todėl ragina kiekvieną žmogų pagalvoti, gal ir jis gali kokiu nors būdu – parama, savanoryste ar tiesiog apsilankymu ir pabuvimu – prisidėti prie vaikų dienos centrų veiklos Lietuvoje.

Viena iš progų padėti vaikų dienos centrams – šį rudenį, lapkričio 12 d., Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis tradicinis Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ paramos koncertas „Degu kaip žvakė“. Akcijos metu surinktos lėšos bus skirtos Vilniaus arkivyskupijos parapijose „Carito“ dienos centrus lankantiems vaikams. Tokius dienos centrus šiuo metu lanko 423 vaikai iš 239 šeimų.

Koncerte žiūrovai išvys klasikinės muzikos grandus ir naujus talentus, kurie suvienys jėgas tam, kad vaikai augtų laimingesni. Projekte „Degu kaip žvakė“ kartu su Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniu orkestru dalyvaus žinomi solistai: Asmik Grigorian, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas jaunesnysis. Į paramos akciją ištikimai įsitraukia ir Liudas Mikalauskas, Evelina Sašenko, Viktorija Miškūnaitė, Kristina Žaldokaitė, taip pat gitaristas Martynas Kuliavas su grupe ir jaunieji talentai – Justas, Julius ir Greta Maknickai. Koncerto dirigentas – Modestas Barkauskas, meno vadovas – Donatas Katkus. Paramos koncertą „Degu kaip žvakė“ globoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Prisidėti prie Lietuvos vaikų ateities galite įsigydami paramos koncerto „Degu kaip žvakė“ bilietą arba jau dabar aukodami trumpuoju numeriu 1454, auka – 2 Eur. Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt ir visose Bilietai.lt prekybos vietose. LRT televizijos tiesioginės transliacijos metu žiūrovai galės aukoti siųsdami SMS žinutę arba skambindami trumpuoju numeriu 1454.

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ – viena didžiausių pagalbą žmonėms teikiančių organizacijų Lietuvoje. Per praėjusius metus socialinę, psichologinę ir dvasinę pagalbą VA „Carito“ centruose gavo 17 659 žmonės, dar 2 288 žmonės kreipėsi pagalbos į Vilniaus arkivyskupijos parapijų bendruomenes.

Vaizdo įrašą apie Vaidotų parapijos vaikų dienos centrą galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie VA „Carito“ paramos koncertą „Degu kaip žvakė“ – Žavinta Pašiulevičė, tel.: 8 6798 3218, el. p.: zavinta@vilnius.caritas.lt