Taize broliai sujungė Baltijos šalis

Sausio 2 d., pasibaigus Europos Taize susitikimui Rygoje, į Vilnių atvyko daugiau kaip dvidešimt Taize brolių, šv. Andriaus seserys bei seserys šaritės ir virš šimto nuolatinių Taize savanorių iš Italijos, Prancūzijos, Brazilijos, Kosta Rikos, Korėjos, Honkongo, Gvatemalos, Argentinos, JAV, Kenijos, Tanzanijos, Senegalo, Indijos, Indonezijos, Filipinų ir kitų šalių.

Taize bendruomenės vyresnysis br. Alois atsisveikindamas su Rygos susitikimo dalyviais sakė: „Baltijos šalys, nors ir būdamos labai skirtingos, yra vieningos. Nepamirštama, kad siekdamos nepriklausomybės jos vieną dieną sudarė žmonių grandinę, kuri tęsėsi per visas tris šalis, iš šiaurės į pietus. Dėkojame Baltijos šalims už jų drąsą, svetingumą ir tikėjimą“. Už Lietuvą atsakingas Taize bendruomenės brolis Jean-Marie pasakojo, kad tik nusprendus, jog tarptautinis žiemos susitikimas vyks Rygoje, broliams kilo mintis sujungti visas Baltijos šalis ir jas aplankyti. Dėl to, pasibaigus susitikimui Rygoje, dalis brolių išvyko į Taliną, o dalis – į Vilnių.

Vilniaus arkikatedroje susitikę su arkivyskupu Gintaru Grušu, piligrimai leidosi į kelių valandų pažintinį pasivaikščiojimą po Vilniaus senamiestį, taip pat susitiko su liuteronų, ortodoksų, graikų apeigų katalikų bendruomenėmis.

Vakare Šv. Jonų bažnyčioje vyko Taize pamaldos. Primindamas, kad su jais kartu atvyko ir dvi krikščionių pabėgėlių šeimos iš Sirijos ir Irako, dabar gyvenančios Taize kaimelyje, br. Jean-Marie kvietė visus melstis Dievui už taiką ir karo zonose esančių žmonių likimus.

Tarptautinis Taize susitikimas Vilniuje vyko 2009 m. gegužės mėn. Taize pamaldos Vilniuje vyksta Šv. Jonų bažnyčioje kas antrą mėnesio ketvirtadienį. Apie pamaldas šioje bažnyčioje galite pasitikslinti facebook grupėje „Šv. Jonų Taize grupelė“. Taip pat kartą per mėnesį Taize vakarai organizuojami Išganytojo bažnyčioje prie Joanitų vienuolyno. Daugiau informacijos apie čia vykstančias pamaldas galite rasti internetinėje svetainėje www.joanitai.org.

 

Vilniaus piligrimų centro informacija

Nuotraukos autorius Ridas Damkevičius