„Šventadienio mintys“ apie ligonių sielovadą

Sekmadienį, vasario 10 d., LRT televizijos laida „Šventadienio mintys“ skirta ligonių sielovados temai.

Liga visada paliečia ne tik žmogaus kūną – tai kur kas gilesnė ir skaudesnė patirtis. Tad nors ligonių gydymas yra medicinos sritis, tačiau sergančiam žmogui ne mažiau svarbu yra sulaukti paguodos, būti aplankytam, nelikti vienam. Pagal tai, kaip padedame vieni kitiems kančios kelyje, turbūt ir būsime vertinami kaip žmonės, kaip krikščionys.

Šį kartą laida „Šventadienio mintys“ buvo filmuojama Nacionaliniame vėžio centre. Šio centro Gailestingumo Motinos koplyčios kapelionas kunigas Algirdas Šimkus pasakojo apie tai, kuo labiausiai gali padėti ligoniams. Kiekvieną šeštadienį juos lankantys savanoriai dalijosi patirtimi, kodėl nusprendė savo laisvą laiką skirti šiems susitikimams. Apie onkologinės ligos gydymo pasikeitimus pasakojo gydytojos Irena Povilonienė ir vaikų onkohematologė Goda Vaitkevičienė. Kas svarbiausia, būnant šalia ligonio, ir kur jis pats randa jėgų, kalbėjo vienuolė bernardinė ir slaugytoja Jurgita Bartusevičiūtė.

Vasario 11 d. minėsime Pasaulinę ligonių dieną, o popiežius Pranciškus, visada skiriantis ypatingą dėmesį ligoniams, sako: „Laikas, praleistas kartu su sergančiu žmogumi, yra šventas laikas…“

Tad pagalvoti apie šį laiką kviečiame sekmadienį 7.00 val. per LRT televiziją arba 15.45 val. per LRT plius drauge su laida „Šventadienio mintys“.

Laidos autorė Ingrida Laimutytė, vedėja Dalia Michelevičiūtė