Rugpjūčio 28–30 d. Caritas rinks paramą Ukrainos žmonėms

Taip atrodė Moščiunai po mėnesio atakų. Stopkadras iš video.

Rugpjūčio 28–30 dienomis 30–yje Lietuvos miestelių ir miestų Caritas rinks paramą labiausiai nukentėjusiems Ukrainos žmonėms. Prašomų paaukoti daiktų sąraše – higienos, buities priemonės, mokykliniai reikmenys vaikams, negendantys ilgo galiojimo maisto produktai. Reikalingų daiktų ir rinkimo vietų sąrašai jau skelbiami organizacijos interneto svetainėje www.caritas.lt

„Ukrainos žmonės kasdien kovoja savuose frontuose: kas gydo grįžusius sužeistus artimuosius, kas po nakties atakų iš po nuolaužų traukia prispaustuosius, kas veža į frontą maisto, kas atokiausiuose sugriautuose kaimuose likusius gyvus pasiekia su maistu, kas patys kovoja – ne tik už savo šalį, bet ir už mus. Visi šie žmonės tikisi, kad mes nenusigręšime, nepavargsime, likimo valiai nepaliksime ligonių, senukų, be maitintojų likusių šeimų, našlaičiais tapusių vaikų. Kad neapsiprasime su karu jam vis tęsiantis ir griaunant nekaltų žmonių gyvenimus“, – sako Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Renkamos lėšos bus skirtos apgriautų namų atstatymui, ypatingai senjorų ir šeimų. Vieniems reikia plytų ir cemento, kitiems – langų ar durų, tretiems – medžiagų „kamšyti“ raketų išmuštų skylių.

Vieną nemažą skylę šalia Bučos gyvenančios močiutės Ninos namo stoge Lietuvos karitiečiai išvydo vos pakviesti į kiemą. Ir nors su geradarių pagalba jau buvo sudėti per baisųjį Moščiunų mūšį išdaužyti senolės namo langai, skylę stoge ji tebedangsto, kuo išmanydama.

Du vaikus į mokyklą ruošianti Natalija sako tik su geradarių pagalba šeima atstatinėja suniokotus namus. Žmonės labai dėkingi visiems už pagalbą, bet pripažįsta – žala tokia didelė, kad be paramos daugelis neišsiverstų.

Piniginę paramą Ukrainai galima pervesti į specialią Lietuvos Caritas sąskaitą – LT257300010115125026, paskirtyje nurodant „Parama Ukrainos žmonėms“. Įmonės, galinčios skirti paramą daiktais ar prekėmis, kviečiamos susisiekti el. paštu caritas@caritas.lt