Popiežius išreiškė norą aplankyti mūsų šalį

Pope Francis, Flickr CC, Mazur/catholicnews.org.uk

Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas šiandien, lapkričio 22 d., vykstant Lietuvos Vyskupų Konferencijos plenariniam posėdžiui, trumpame pokalbyje su žiniasklaida pasidalijo mintimis apie pasklidusią naujieną dėl galimo popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje.

Arkivyskupas kalbėjo: „Gavome žinią iš nuncijaus, kad popiežius išreiškė norą aplankyti mūsų kraštą. Mes labai tuo džiaugiamės. Deja neturime datų, kuriomis galime pasidalinti, nes dabar vyksta derinimas“.

Arkivyskupas akcentavo, kad popiežiaus atvykimas pirmiausiai yra pastoracinė kelionė aplankyti savo tikinčiuosius – Lietuvos žmones. „Dėmesys visuose popiežiaus vizituose pirmiausiai yra skiriamas žmonėms“, – sako arkivyskupas. Taip buvo ir prieš 25-erius metus, kai Lietuvoje lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Tokie vizitai nėra siejami su konkrečiomis datomis ar sukaktimis, – tvirtina arkivyskupas Gintaras Grušas. Visgi 2018-aisiais minimas ne tik Lietuvos valstybės šimtmetis, bet ir 25-metis nuo Jono Pauliaus II vizito, bei Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, metai.

Visą vaizdo įrašą galite stebėti čia.