Naujame „Bitutės“ numeryje – žvilgsnis į Dievo Motiną

Naujausiame žurnalo vaikams numeryje „Bitutės“ skaitytojas Jokūbas klausia kunigo Antano Saulaičio, kodėl Marija visur vaizduojama tokia jauna, nors jinai buvo Jėzaus mama ir gyveno dar ilgiau už jį. Atsakymas turbūt rūpi daugeliui, o rasite jį naujame numeryje. Neveltui pasakojimą apie naują numerį pradedu būtent šiuo klausimu – gegužės-birželio „Bitutė“ daug puslapių skiria Mergelei Marijai: rašoma apie stebuklingą Dievo Motinos paveikslą Trakuose, skaitytojai net gali patys pasigaminti jo kopiją.

Ką dar rasite žurnale? Bitutė skaitytojus supažindina su ypatingu berniuku Matu, jis turi autizmo sindromą, todėl yra kiek kitoks nei visi vaikai. Tačiau kad ir kokia jo diagnozė, Matas yra labai šaunus ir smagus vaikas, o kad toks būtų, mama, tėtis ir sesutė įdėjo daug pastangų ir sako, kad jiems labai padėjo tikėjimas.

Skruzdėlytė savo knygyne pasakoja apie naujas knygas, kurias skaitydami naujai pamatysite gamtą. O arčiausiai gamtos turbūt yra eilėraščių knygos.

Apie muziką ir savo šeimą naujame numeryje pasakoja žymi dainininkė Aistė Smilgevičiūtė. Turbūt daugelis girdėjo vaikiškų dainelių rinkinį „Tilidūda“, šias lietuvių liaudies dainas atlieka Aistė su savo vyru Roku Radzevičiumi ir jauniausiu sūnumi Eivydu. Neabejoju, kad šie talentingi žmonės perduoda meilę ne tik muzikai, bet ir mūsų gimtinei.

Savo gimtinę be galo mylėjo ir partizanai, miško broliai, kurie žuvo dėl Lietuvos laisvės. Jų kova liudijo, kad  Lietuva ne savo noru įstojo į Sovietų Sąjungą, kad tauta priešinasi pavergėjams. Vabalas Elniaragis žino apie partizanus daug įdomių faktų ir todėl dalinasi savo žiniomis su visais žurnalo skaitytojais.

Daug žinių apie gamtą, apie pavasarinį paukščių ir vabzdžių gyvenimą perduoda gamtininkas ir rašytojas, nuolatinis Bitutės autorius Selemonas Paltanavičius. Štai apie bitutes jis žino, kad per dieną viena bitė nuskrenda iki 100 kilometrų, bet nenuklysta toliau nuo avilio toliau kaip 3 kilometrus.

Daug įdomybių sužinosite perskaitę Kaukvabalio Mokslinčiaus akademijos skyrelį, pavyzdžiui, kiek jums būtų metų, jei gyventumėte Marse. Arba: kaip atsiranda spalvos?

Taigi šiame „Bitutės“ numeryje spalvų tikrai netrūksta. Juk dar mokomės gaminti su Boruže Septyntaške, tyrinėjame lietuvių tautinius kostiumus, sprendžiame užduotis, spalviname naujus paveikslėlius, šypsomės iš juokų ir naujų Peliuko nuotykių.

Tad neužmirškite pasidalinti su draugais Bitutės naujienomis, kol dar neatplasnojo vasara ir kol neišvykome atostogauti į skirtingas šalis ir pašalius.

„Bitutės“ žurnalą galite įsigyti prekybos centruose, spaudos kioskuose, parapijose. Žurnalą taip pat galite prenumeruoti visuose Lietuvos pašto skyriuose ir svetainėje www.prenumeruok.lt

 „Bitutės“ informacija