Migrantų šventė „Tautų kiemas“ Ramintojos bažnyčioje

Rugsėjo 29 d., sekmadienį, minint pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną, Vilniaus Ramintojos bažnyčioje vyks migrantų šventė „Tautų kiemas“. Lietuvoje gyvenančių įvairių tautų atstovai kvies susipažinti, bendrauti, paragauti nacionalinių patiekalų, išbandyti tradicinių amatų. Šventę organizuoja Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Užsieniečių integracijos programos bendruomenė kartu su partneriais.

Nuo ryto susirinkusieji gamins rytietiškas vaišes, susipažins su skirtingų šalių kulinarinėmis tradicijomis (reikalinga registracija).

Sekmadienio vidurdienį Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčioje bus švenčiamos Mišios, kurioms vadovaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Nuo 13.30 val. vyksiančiose dirbtuvėse kviečiamas dalyvauti kiekvienas: bus kuriami papuošalai, rišamas draugystės kilimas, atėjusieji galės mokytis arabiškai ir persiškai užrašyti savo vardą, skanauti tikrų Artimųjų rytų patiekalų. Taip pat vyks prieglobsčio prašytojų grupės „Los Todos“ koncertas.

Popiežius Pranciškus savo laiške Pasaulinės migrantų ir pabėgėlių dienos proga atkreipia dėmesį į žmonių abejingumą migrantų bei pabėgėlių atžvilgiu ir pastebi, kad „per juos Viešpats kviečia mus atsiversti, kad būtume laisvi nuo atskirties, abejingumo ir išmetimo kultūros.“

Pasaulinė migrantų ir pabėgėlių diena minima jau 105-ąjį kartą. Dar Pirmojo pasaulinio karo metais, 1914-aisiais, Bažnyčia kvietė melstis už tuos, kuriuos karo grėsmė pavertė migrantais ir pabėgėliais.

Šventę Vilniuje organizuoja Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Užsieniečių integracijos programos bendruomenė kartu su partneriais: Menų agentūra „Artscape“, „Ramintojos“ bendruomene, organizacijomis: „Šaukšto kelionė“ ir „Draugų uogienė“, HUMANAID.