Malda su popiežiumi iš Aušros Vartų ir Trakų Bazilikos

Sekminių išvakarėse, šeštadienį 18.30 val. drauge su popiežiumi ir viso pasaulio tikinčiaisiais junkimės į vieningą Rožinio maldą už pandemijos vis dar slegiamą žmoniją.

Vilniaus arkivyskupijoje dvi Marijos garbei skirtos šventovės kviečia tikinčiuosius šią valandą susitikti: Aušros Vartuose plačiai atsivers langai, kad visi atėjusieji galėtų kreipti savo žvilgsnį į Mariją, Gailestingumo motiną. Tikinčiųjų lauks ir Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, kurioje gerbiamas Marijos, Lietuvos globėjos, ligonių užtarėjos paveikslas.

Šeštadienio pavakare prie Vatikano sodų Lurdo Marijos grotos popiežius Pranciškus vadovaus Rožinio maldai už pandemijos vis dar slegiamą žmoniją. Tą pačią valandą kartu su popiežiumi bus meldžiamasi Lurde, Fatimoje, Gvadalupėje, Luchane ir keliose kitose Marijos šventovėse Europoje, Amerikoje ir Afrikoje.

Popiežiaus vadovaujama Rožinio malda prasidės šeštadienį 17.30 val. Romos laiku. Kartu su popiežiumi prie Vatikano sodų Lurdo grotos melsis gydytojas ir slaugytoja, pasveikęs nuo Covid–19 žmogus ir kitas žmogus, kurio giminaitis mirė, kapelionu ligoninėje tarnaujantis kunigas ir vienuolė medicinos sesuo, vaistininkas ir žurnalistas, savanoriai ir jauna šeima, kuri pandemijos metu susilaukė kūdikio. Prie Marijos kojų bus sudėti kenčiančios žmonijos vargai ir prašymas, kad jai užtariant pasaulis kuo greičiau pasveiktų.

Rožinio malda šeštadienio vakarą bus kartu ir Sekminių – Šventosios Dvasios atsiuntimo iškilmės – laukimo vigilija. „Jie visi ištvermingai ir vieningai atsidėjo maldai kartu su Marija“ (Apd 1, 14), – taip Apaštalų darbų knyga kalba apie Bažnyčios užuomazgą – Jėzaus Motiną ir mokinius, Jeruzalėje laukiančius Šventosios Dvasios atsiuntimo.

Tiesioginę transliaciją galite žiūrėti mūsų portalo pagrindiniame puslapyje arba čia: https://www.youtube.com/watch?v=MC-wB2gLpzM.

Tekstas parengtas naudojant Vaticannews.va ir parapijų informaciją