Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė Vilniuje

Kovo 3–5 d. Vilniuje vyks Šventojo Kazimiero iškilmės. Ne tik pagrindinę atlaidų dieną, kovo 4 d., bet ir visą savaitgalį Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje ir Katedros aikštėje bei Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) vyks įvairūs renginiai, susitikimai su vienuoliais, ekskursijos. Vilniečiai ir miesto svečiai ypač kviečiami aplankyti Vilniaus Katedros Šv. Kazimiero koplyčią, pasimelsti prie karalaičio kapo ir dalyvauti iškilmingose šv. Mišiose kovo 4 d. 12.30 val. Katedroje.

KATEDROS AIKŠTĖ

Šeštadienį ir sekmadienį mugėje Katedros aikštėje lankytojų lauks vienuolių palapinė. Mugėje ketina dalyvauti ir savo talentais dalintis Šv. Šeimos seserys, Marijos Tarnaitės, Gailestingojo Jėzaus seserys, Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserys, Dievo Apvaizdos seserys iš Utenos, Apaštalinės Šv. Jono seserys iš Senųjų Trakų, broliai benediktinai iš Palendrių ir kiti. Katedros bendruomenės palapinėje šeštadienį ir sekmadienį bus galima sutikti Šv. Kazimierą, su juo pabendrauti, dalyvauti loterijoje be pralaimėjimų. Visos Kaziuko mugės metu aikštėje ieškokite Caritas palapinių. Rankdarbiais, žvakutėmis ir kt. prekiaus Vilniaus arkivyskupijos Caritas; atvyks karitiečiai iš Šiaulių, Kauno, Mažeikių. Palapinės – susitikimo erdvė, kurioje laukiamas kiekvienas, norintis pabendrauti su vienuoliu ar vienuole, geriau pažinti Šv. Kazimierą ir Vilniaus Katedrą, dalyvauti užsiėmimuose.

Katedros aikštėje esančioje scenoje šeštadienį 11.30–12.00 ir 14.00–15.30 vienuolijų atstovai drauge su savo bendruomenėmis liudys ir šlovins Dievą. Pietinėje Katedros fasado pusėje veiks paroda „Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas“, o Katedroje – Šv. Kazimiero statulėlių nuotraukų paroda.

KATEDRA

Kovo 3 d. po 17.30 val. iškilmingų šventės išvakarių Mišių, Katedros jaunimo choras ir choras „Ąžuoliukas“ kviečia į koncertą, kuriame bus atliekamos V. A. Mocarto „Karūnavimo Mišios“. Po koncerto Katedroje prasidės Karališka naktis – Šv. Kazmiero koplyčia budėjimui su giesmėmis ir malda bus atvira visą naktį.

Kovo 4 d. 12.30 val. Šv. Kazimiero atlaidų šv. Mišios. Po jų – šv. Kazimiero statulėlių konkurso nugalėtojų apdovanojimai. 17.00 val. Katedroje vyks mokymas apie šv. Kazimierą. 17.30 ir 18.30 val. šv. Mišios.

Kovo 5 d. 12.30 val. šv. Mišiose bus meldžiamasi mugės dalyvių intencijomis.

VISA Katedros renginių programa

BAŽNYTINIO PAVELDO MUZIEJUS

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į ekskursijas Katedroje „Šv. Kazimiero gerbimo istorija“, kurios vyks kovo 4 d. 11.00, 14.00 ir 16.00 val. Vilniaus Katedroje Šv. Kazimiero koplyčioje saugomos karalaičio relikvijos visais laikais buvo gerbiamos, ne kartą slepiamos nuo gresiančių pavojų. Koplyčios architektūra ir puošyba pasakoja šventojo gyvenimo istoriją, atskleidžia dorybes, parodo jo užtarimu įvykusius stebuklus bei tikinčiųjų patirtas malones. Būtina registracija tel. 8 5 26 978 00. Pradžia prie pietinio Katedros įėjimo. Trukmė 1 val. Ekskursijos nemokamos.

Visą kovo 4 d. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) – Šv. Kazimiero diena. Šia proga bilieto kaina į muziejų – 1 Eur. Visą dieną muziejuje bus galima dalyvauti šv. Kazimierui skirtame orientaciniame žaidime.

Kovo 4 d. 12.00 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9) taip pat vyks šeimoms skirtas edukacinis užsiėmimas „Karalaičio lelija“. Būtina registracija tel. 8 5 26 97 800. Kaina dalyviui – 2.50 Eur.

DAUGIAU informacijos: bpmuziejus.lt

ŠV. KAZIMIERO BAŽNYČIA

Šv. Kazimiero (jėzuitų) bažnyčios bendruomenė kviečia į 1,5 val. trukmės ekskursijas po Vilniaus jėzuitų gimnaziją, Vilniaus jėzuitų namus ir Šv. Kazimiero bažnyčią. Ekskursijos vyks kovo 4 d., šeštadienį, 14.00 ir 15.30 val. Organizatoriai bus dėkingi už maldą ar laisvanorišką auką jėzuitų pastatų išlaikymui. Registracija telefonu 8 620 81 192 arba el. paštu – vilnele777@gmail.com.