Lietuva įsijungė į Šv. Jokūbo kelių tinklą

Portugalijoje vykusios Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos generalinės asamblėjos metu birželio 3-ąją Lietuva priimta į šią federaciją, tapo jos visateise nare. Sprendimas dėl Lietuvos narystės Europos Šv. Jokūbo kelio federacijoje priimtas vienbalsiai.

Kartu su Lietuva federacijos narėmis tapo Vokietija ir Lenkija, tuo būdu Šv. Jokūbo keliai, per Lietuvą vedantys į Santiago de Compostela, toliau tęsis Lenkijoje ir Vokietijoje ir jungsis su Prancūzijos, Portugalijos, Italijos ir žinoma, Ispanijos Šv. Jokūbo piligrimų keliais.

Nuo Santjago de Compostela vos 200 km nutolusi, netoli Ispanijos sienos esanti Vila Pouca de Aguiar savivaldybė praėjusią savaitę svetingai priėmė generalinės asamblėjos dalyvius iš Belgijos, Ispanijos, Portugalijos, Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos, Italijos ir Prancūzijos. Asamblėjos dalyviai išrinko naują Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos vadovybę, aptarė pasirengimą Europos Tarybos kultūros kelių kongresui, šių metų spalio pabaigoje vyksiančiam Vilniuje. Taigi, jau po kelių mėnesių Lietuva sveikins Europos valstybių, per kurias driekiasi Šv. Jokūbo piligrimų keliai, atstovus. Kongreso tikslas – efektyviau koordinuoti Šv. Jokūbo piligrimų kelių tinklą, kurti šiandienos reikalavimus ir poreikius atitinkančią infrastruktūrą, bendromis jėgomis skatinti religinę ir kultūrinę piligrimystę, kultūros paveldo apsaugą, puoselėti krikščioniškąsias tradicijas ir t. t.

Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją gegužės 31 d. įsteigė devynios mūsų valstybės savivaldybės: Kauno miesto, Panevėžio miesto ir Alytaus, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kretingos, Lazdijų, Marijampolės ir Varėnos rajonų.

Per Lietuvą driekiasi penki Šv. Jokūbo piligrimų keliai, iš kurių keturi yra tarptautiniai: Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, ir vienas vidaus kelias, vadinamas Šv. Jokūbo žiedu ir jungiantis visas vienuolika Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių. Šiais metais lietuviškųjų Šv. Jokūbo kelių ambasadoriais tapo didelis būrys Lietuvos jaunimo: gimnazistai, studentai, jauni profesionalai, moksleiviai, kurie dviračiais ar pėsčiomis įsijungė į jaunimo akciją – Šv. Jokūbo kelio estafetę. Kauno rajono, Onuškio (Trakų r.), Joniškio (Molėtų r.), Alantos (Molėtų r.), Miroslavo (Alytaus r.), Alytaus miesto, Lazdijų ir Marijampolės jaunimas jau tapo aktyviais esatfetės dalyviais, ne vieną dešimtį kilometrų įveikę Šv. Jokūbo keliais, išlydėti ir svetingai sutikti parapijų klebonų ir vietos gyventojų. Iki birželio 16 dienos numatomi dar du dviračių žygiai: Žiežmariai (Kaišiadorių r.) – Punia (Alytaus r.); Žagarė – Juodeikiai (Joniškio r.) ir Kauno miesto jaunųjų šaulių kelionė Šv. Jokūbo kelio žiedu.

Praėjusią savaitę (birželio 1 d.) Lietuvos Vyriausybė taip pat priėmė nutarimą dėl Šv. Jokūbo kelio per Lietuvą, kuriuo reglamentuojamas piligrimų kelių Lietuvoje žymėjimas, pabrėžiama informacijos apie lietuviškuosius Šv. Jokūbo piligrimų kelius sklaidos Europoje svarba, įvardinti numatomi atlikti darbai ir atsakingos institucijos. Nutarimo priede – 32 šventovių sąrašas, parengtas kartu su Lietuvos Vyskupų Konferencija.

Daugiau informacijos:
Aurelija Krampaitė
aurelija.01@gmail.com;
+ 370 630 19604

Birutė Nenortaitė
bnenortaite@gmail.com
+ 370 698 77388