„Katalikų pasaulio leidinių“ naujienos. 2020 m. ruduo

Leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“ pristato naujausius leidinius ir knygas. Šiuos ir ankstesnius leidyklos leidinius įsigyti galite www.katalikuleidiniai.lt ir knygynuose.


Casey Cole OFM, Paleisk: Septynios kliūtys Kristaus mokinio kelyje, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020
Iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė

Ką turiu daryti, kad laimėčiau amžinąjį gyvenimą? Turtingam jaunuoliui, šito paklaususiam Jėzų, buvo pasakyta parduoti viską, ką turi, ir išdalyti vargšams. Bet dar svarbiau, kad Jėzus jį ir pakvietė: „Ateik ir sek paskui mane!“ Pranciškonas Casey´is Cole´as kviečia mus išsilaisvinti iš to, kas daug sunkiau nei materialiniai turtai: iš nepagrįstų lūkesčių, nerimo, patogumų, žaizdų, susikurtų priešų, galios ir savo apgaulingo „aš“. Kalbėdamas iš asmeninės ir sielovadinės patirties, jis išryškina kliūtis, trukdančias mums sekti Jėzų kaip tikriems Jo mokiniams. Atsakymas į klausimą „Ką turiu daryti?“ paprastas, bet nelengvas. Paleisk. Padaryk tai dabar.


Raymond Lloyd Richmond, Kad nežeistų šeimos skauduliai, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020
Iš anglų kalbos vertė Rasa Tuskenytė

Krikščionybė yra labai paprasta. Jei tik mylėtume Dievą visa širdimi, visa siela, visomis jėgomis ir visu protu, atsisakytume daryti nuodėmę. Jei tik sektume Kristumi, nustotume nekęsti. Tačiau tai, ką būdami vaikai patyrėme šeimoje, dažnai pripildo mus pykčio ir neapykantos. Netikęs elgesys, manipuliavimas, emocinio supratingumo stoka ir veidmainystė leidžia blogiui veikti ir kliudo mums mylėti.

Kaip netapti blogais tėvais ir nežaloti savo vaikų, kurie net ir suaugę kenčia nuo vaikystėje patirtų išgyvenimų? Kaip sukurti šeimą, kurioje visi jaustųsi saugiai? Kaip atsikratyti praeities „šmėklų“, atleisti savo tėvams ir nekartoti jų klaidų? Knygos autorius, remdamasis ilgamete pacientų konsultavimo patirtimi, pateikia savo atsakymą. Verta jį išgirsti.


Tikėjimo kursas: Būti krikščionimi, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020
Iš vokiečių kalbos vertė Teresėlė Danguolė Šniūrevičienė

Tikėjimo kursas: Būti krikščionimi skirtas visiems, kurie trokšta pažinti Evangelijos grožį ir šviesą. Nori įsigilinti į ją ir siekia išsamesnių žinių. Pagrindiniai tikėjimo teiginiai  perteikti taip patraukliai, tarsi pasakojant gerą filmą. Be pasakojimo, yra YOUCAT klausimai – tai tarsi laiptai į tikėjimo gelmę. Galima jais lipti, bet galima ir apsiriboti knygos skaitymu.  Kursas remiasi didžiausios sėkmės sulaukusia knyga apie tikėjimą – YOUCAT.

Tikėjimo kursą galima išeiti pačiam, bet daug geriau tai padaryti su draugais, kaimynais, bendruomenės nariais. Jis padės dialogui studijų grupėje ar mokykloje tikybos pamokų metu.

 


Kevin Vost, Septynios mirtinos nuodėmės:Tomistinis vadovas ydoms ir nuodėmėms pažaboti, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020
Iš anglų kalbos vertė Darius Kaunelis

Knyga Septynios mirtinos nuodėmės skirta tiems, kas suvokia griaunamąją nuodėmės galią, trokšta pažinti jos prigimtį ir ketina stoti į rimtą kovą su ja. Kevinas Vostas savo mintis grindžia didžio viduramžių teologo šv. Tomo Akviniečio įžvalgomis, Evagrijaus Pontiečio, šv. Jono Kasijono, romėnų rašytojo Prudencijaus, šv. Jono Klimako, šv. Grigaliaus Didžiojo ir kitų įvairių amžių iškilių šventųjų veikalais, psichologų ir filosofų darbais.

Kevinas Vostas (g. 1961), JAV psichologas, lektorius. Klinikinės psichologijos daktaro laipsnį įgijo Adlerio profesionaliosios psichologijos mokykloje (Čikaga). Dėsto Šv. Tomo Akviniečio koledže Našvilyje, Ilinojaus universitete Springfilde, MacMurray ir „Lincoln Land Community“ koledžuose (abu Ilinojaus valstijoje). Parašė daugiau kaip dešimt knygų katalikiškosios katechetikos, apologetikos, dvasinio augimo temomis, šventųjų biografijų. Autorius gerai išmano antikinę filosofiją ir viduramžių scholastus, turi išsamių moderniosios psichologijos žinių.


Keith McClellan OSB, Maldos terapija, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020
Iš anglų kalbos vertė Ieva Rekašiūtė

Ar norėtum būti arčiau Dievo? Ar kartais jautiesi kaltas, nesukalbėjęs maldos? Ar ilgiesi taikos ir ramybės širdyje? Maldos terapijos puslapiuose pamatysi, kiek progų melstis gali pasiūlyti kiekviena akimirka ir kiekviena diena. Nesvarbu, ar esi labai užimtas, ar turi daug laisvo laiko, esi pradedantysis ar jau nuėjai ilgą maldos kelią, ši knyga įkvėps pasitikėjimo ir parodys, kiek daug maldos galimybių turi savo gyvenime.

 

 

 

 


Liturginis kalendorius 2020–2021/B, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2020

Šv. Mišios ir Valandų liturgija kiekvienai dienai pagal visuotinį Romos ir dalinį Lietuvos vyskupijų kalendorių 2020–2021 liturginiams metams.
Sekmadienių ir šventadienių skaitinių ciklas B.
Eilinių šiokiadienių – neporiniai metai E1.