Jaunimo piligrimystė Aušros Vartai–Lentvaris–Trakai

2015 metų rugsėjo 12 d. įvyko jau devintasis Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro organizuojamas jaunimo piligriminis žygis Aušros Vartai–Lentvaris–Trakai.

Atliepdami į popiežiaus Pranciškaus paskelbtus Gailestingumo metus bei artėjančių Pasaulinių jaunimo dienų šūkį, šių metų piligriminio žygio tema „Palaiminti gailestingieji, jie susilauks gailestingumo“ (Mt 5, 7).

Šeštadienį jau nuo ankstyvo ryto jaunieji piligrimai, kurių buvo daugiau kaip 200, rikiavosi prie Aušros Vartų, laukdami žygio pradžios. Po vyskupo Arūno Poniškaičio palaiminimo piligrimų kolona patraukė Trakų link. Žygio metu savo įžvalgomis ir patirtimis apie gailestingumą dalinosi kun. Marius Žitkauskas bei kun. Kęstutis Dvareckas. Sustojimo metu Lentvaryje piligrimai turėjo galimybę pasistiprinti ir kūnu, ir dvasia: juos parapijos bendruomenė vaišino arbata bei sausainiais, o bažnyčioje buvo Švč. Sakramento adoracija.

Trakuose jaunuosius žygeivius pasitiko parapijos klebonas Jonas Varaneckas, kviesdamas į šv. Mišias, kurių metu giedojo Gailestingumo Šventovės ansamblis. Po Mišių piligrimų laukė soti vakarienė bei Domanto Razausko ir Sauliaus Petreikio koncertas.

Piligriminio žygio nuotraukos VAJC Facebook profilyje.